SuperCycling.cz

Cancellara má zlomené obratle, na Tour skončil

6. 7. 2015, 23:09

Fabian Cancellara už na Tour de France nepokračuje. Švýcar z týmu Trek Factory Racing, jenž do 3. etapy nastoupil ve žlutém dresu lídra, byl jedním z těch, kteří v hromadném pádu skončili na zemi. Etapu sice dokončil, ale následné vyšetření v nemocnici odhalilo zlomeninu dvou bederních obratlů. Večer oznámil, že odstupuje.

fabian-konec-zel

„Je to pro mě obrovské zklamání. Očekával jsem, že dnes ubráním žlutý dres, ne že skončím na zemi po pádu v osmdesátikilometrové rychlosti. Od začátku sezóny jsme měli spoustu pádů a zranění a teď konečně přišlo skvělých 24 hodin. Jenže dnes se to zase otočilo zpátky ke smůle,“ řekl Cancellara po vyšetření v nemocnici.

Stejné zranění Švýcar utrpěl na březnové klasice E3 Harelbeke, ale tentokrát se jedná o zlomené obratle na druhé straně zad. „Bylo pro mě těžké se vrátit zpátky do dobré formy a hlavně získat sebevědomí. Žlutý dres mi ho dodal spoustu, hlavně před zítřejší etapou na kostkách, kde bych si za normálních okolností strašně věřil. Jenže to dopadlo úplně jinak,“ přiznal zklamaný Cancellara. „Nedá se nic dělat, musím zůstat optimista a dívat se do druhé poloviny sezóny,“ dodal.

K hromadnému pádu ve 3. etapě došlo ve vysoké rychlosti a Cancellara doplatil na to, že jel vzadu. „Bylo to mírně z kopce a na pravé straně to přede mnou lehlo. Doufal jsem, že se tomu vyhnu. Ale byl tam nějaký odvodňovací příkop a dostal jsem ránu zezadu. Pak už vůbec nevím, co se dělo,“ prohlásil Cancellara.

Pak ještě poděkoval organizátorům, že po hromadném pádu závod zneutralizovali. „Když vidíte tolik lidí na zemi, myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Nedělali to jen kvůli mně, bylo nás tam snad čtyřicet,“ řekl Švýcar.

Chute! #sbstdf

Chute! Massive crash at the Tour claims the yellow jersey.

Posted by SBS Cycling Central on 6. červenec 2015

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.