SuperCycling.cz

Contador: Věk je relativní, Tour mohu pořád vyhrát

13. 1. 2017, 07:00

Je mu 34 let, ale přesto před sebou vidí světlou budoucnost v sedle. Alberto Contador chce v dresu stáje Trek-Segafredo, s níž podepsal dvouletý kontrakt, znovu vyhrávat a myslí si, že je i ve svém věku stále schopen zvítězit na Tour de France.

kvuelvrudom

V historii to však dokázali pouze 4 závodníci v tomto věku a starší. Tím posledním byl v roce 2011 Cadel Evans, jemuž bylo při triumfu na Tour rovněž 34 let. „Vím, že je v tomto věku těžší vyhrát Tour, ale o to větší mám motivaci to dokázat,“ říká Contador.

Dobře ví, že největším soupeřem pro něj bude Chris Froome. „Vyhrál Tour třikrát a v kombinaci s neskutečně silným týmem, který má k dispozici, je to znovu největší favorit,“ uvedl španělský cyklista. „Ale jsou tu i další favorité jako Quintana nebo Chaves,“ dodal.

jaubert dvojjjak

On sám ovšem věří, že letos bude mít na Tour daleko větší podporu, než když byl posledním rokem v Tinkoff nebo kdysi v Astaně. Jeho klíčovými muži by měli být např. Bauke Mollema a Jarlinson Pantano. „Budeme schopni poskládat velmi silný tým, a to mi dodává sebevědomí,“ uvedl Contador.

Tour bude vrcholem jeho sezóny v novém dresu. „Ale moje sezóna nebude jen o Tour. To by bylo příliš nudné, nemyslíte?,“ odpověděl otázkou při rozhovoru s redaktory serveru cyclingnews.com. „V první části sezóny mě čeká několik důležitých závodů, které pro mě dost znamenají a chci se na nich rvát o co nejlepší výsledek,“ přiznal Contador.

Závodní premiéru v novém dresu si odbude na závodě Kolem Andalusie v polovině února, jinak s programem nebude oproti minulé sezóně v týmu Tinkoff příliš experimentovat. Bude v podstatě stejný: po Andalusii Paříž-Nice, Katalánsko, Baskicko, potom delší pauza vyplněna soustředěními a následovat bude až v červnu Dauphiné jako generálka na Tour.

Contador si musí v novém týmu zvykat i na nové kolo. Po letech na Specialized se vrací k Treku, na němž závodil v letech 2007-2009 a dokázal na něm vyhrát dvakrát Tour, jednou Giro a jednou Vueltu. „Jsou to skvělá kola. Třeba časovkářský speciál je excelentní.“

Contador se s týmem Tinkoff nerozloučil zrovna v nejlepším. Údajně měl špatné vztahy s některými závodníky a ruský majitel stáje Oleg Tinkov se do něj pořádně pustil. „Je pořád smutný a nudný. Nikdy se nenapije šampaňského, pořád řeší jídlo, a to se soustředí jen na červencovou Tour de France,“ řekl Tinkov vloni na konci sezóny.

jaubertoiddotrekekkkk

Podle něj měl Contador dostát původním slibům a ukončit kariéru. „Už se nebude zlepšovat, měl skončit jako šampión. Už nemá na to, aby vyhrál Grand Tour, bude to jen a jen horší,“ prohlásil ruský miliardář. „Šampaňské piju jen s kamarády, ne s ním,“ opáčil mu Contador až nyní.

Jinak Tinkova řešit odmítal. Ale zato se vyjádřil, koho z bývalých kolegů bezmezně obdivuje a kdo mu bude chybět. „Peter Sagan. Nejen pro svou veselou povahu, ale strašně ho respektuji jako závodníka. Je to velká osobnost a jeden z nejlepších cyklistů, jakého jsem kdy viděl,“ pochválil slovenskou superstar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.