SuperCycling.cz

Contador: Tour mi bude sedět, trasa je atraktivní

21. 10. 2015, 16:45

Ideální scénář Alberta Contadora je následující: v roce 2016 vyhrát Tour, porvat se o co nejlepší výsledek na olympiádě v Riu, zkusit něco na Vueltě a udělat tečku za kariérou. Ve své dost možná poslední sezóně si na prvenství na Tour dělá velký zálusk. „Trasa by mi měla sedět. Bude to krásná a atraktivní Tour,“ řekl v reakci na úterní představení trasy.

jalberto-k-rekacim-casovke

Španělský cyklista stáje Tinkoff-Saxo vyhrál Tour v letech 2007 a 2009. Letos se pokoušel o double v podobě Gira a Tour, ale po prvenství na italské Grand Tour byl oproti svým odpočatým rivalům v nevýhodě a musel se spokojit s pátým místem. Proto na příští rok s předstihem zavrhl Giro a první část sezóny chce podřídit úspěchu na Tour.

„Největší rozdíl oproti letošnímu roku je asi v těch dvou časovkách. Obě jsou těžké. Ta první není extrémně dlouhá, a tak si myslím, že by mi měly sedět,“ prohlásil Contador.

Člověk podle něj bude muset být ve střehu od prvních etap. „A mít dobrou formu, protože třeba už pátá etapa má hodně těžký finiš,“ podotkl k dojezdu v lyžařském resortu Le Lioran. „Co se týče nejtěžších horských etap, nedá se jejich scénář předvídat. Chce to si ideálně rozvrhnout síly, abyste v závěru nevyhořeli. Na Grand Tour se během jedné chvíle může všechno otočit proti vám,“ dodal.

Aru si při premiéře věří

A jak vidí trasu Tour de France 2016 další adepti na čelní příčky. „Těším se, bude to těžká Tour pro vrchaře,“ uvedl Fabio Aru, vítěz letošní Vuelty, který bude příští rok na Tour lídrem Astany. „V kopcích jsem dobrý, v časovkách jsem se zlepšil. Tour pojedu poprvé, nebudu pod nějakým obrovským tlakem. Ale přesto si myslím, že jsem schopen něco dokázat,“ přiznal.

valve a nairo k tdf 16

Pojedou i v roce 2016 na Tour oba tahouni Movistaru?

Lídrem Movistaru bude i v roce 2016 Kolumbijec Nairo Quintana, který letos nestačil jen na vítězného Chrise Frooma. Ale je dost pravděpodobné, že to španělská formace znovu rozjede na dvě karty a druhým lídrem by mohl být Alejandro Valverde, jenž na Tour v roce 2015 skončil třetí.

„Když se chceme pokusit o to, aby Nairo vyhrál, musíme ho obklopit těmi nejlepšími. Tudíž logika věci velí, že by tam Alejandro měl být taky. Ale ještě to budeme řešit, je brzy na nějaké definitivní závěry,“ sdělil sportovní ředitel Movistaru Eusebio Unzué.

„Trasa Tour vypadá dobře, bude nám vyhovovat. Horské etapy jsou pěkné, některé, jako Mont Ventoux nebo Morzine, znám z minulosti. Je dobré, že dlouhá časovka není celá po rovině, takže by to pro nás neměl být žádný velký handicap. Navíc se nejedou žádné kostky, ale od začátku musíme být ve střehu,“ řekl Nairo Quintana.

Nejvíc mu chybí týmová časovka. „Opravdu mě mrzí, že tu není, k Tour patří. Určitě bychom v ní mohli bojovat o etapové vítězství a byla by šance na některé soupeře něco najet,“ dodal kolumbijský cyklista.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.