Cink odstoupil z Tour kvůli problémům s kolenem

21. 7. 2017, 17:53

Velká smůla potkala Ondřeje Cinka. Český cyklista stáje Bahrain Merida se do pařížského cíle 104. ročníku Tour nepodívá. Po 30 minutách páteční etapy byl nucen odstoupit kvůli přetrvávajícím problémům s levým kolenem.

baunahoru

Ty ho trápí už několik dní. „Mám namožený sval nad kolenem a bolest mi vystřeluje do kolena,“ přiznal v rozhovoru pro Supercycling během pondělního dne volna.

Ještě ve středu se dostal do úniku dne a v přetěžké horské etapě byl hodně vidět. Nakonec skončil na velmi dobrém 17. místě. „Byl to můj plán a jsem rád, že jsem se takhle ukázal. Teď už mám splněno,“ říkal po etapě s úsměvem. Jeho stav se ale musel výrazně zhoršit.

baudouuuu

Do dnešní rovinaté etapy, s 222,5 km nejdelší v letošním ročníku, Cink odstartoval, ale asi po půl hodině ztratil kontakt s pelotonem a brzy odstoupil. Svůj sen, aby při premiéře na Grand Tour dojel do cíle, si tak bohužel těsně nesplnil.

Stal se 30. cyklistou, který odstoupil z letošního ročníku. V průběžném pořadí figuroval na 66. místě a byl druhým nejlepším závodníkem Bahrain Merida v pořadí.

Boasson Hagen se dočkal

Dnešní rovinatou etapu rozhodl únik. Z vedoucí skupiny atakoval asi 2 km před páskou Edvald Boasson Hagen, který utrhl z háku Nikiase Arndta a neskutečnou sólo jízdou si dojel pro vysněné vítězství.

tensonn

Norský cyklista stáje Dimension Data už byl na letošní Tour dvakrát těsně druhý v hromadných dojezdech. V 16. dějství těsně nestačil na Matthewse, v 7. etapě zase prohrál o kousek s Kittelem. Dnes si vše vynahradil a asi nebylo člověka, který by mu to nepřál.

Peloton se všemi favority pojal etapu odpočinkově a do cíle dorazil tažen domestiky Sky s více než dvanáctiminutovou ztrátou na vítěze.

V pořadí se nic nezměnilo: dál vede Chris Froome před Romainem Bardetem a Rigobertem Uránem. Vše rozhodne sobotní časovka v Marseille.