SuperCycling.cz

Froome Tour miluje, ale možná uvolní cestu Königovi

27. 10. 2014, 17:12

Před pár dny si to možná nikdo dost dobře neuměl představit, ale teď se zdá stále reálnější, že Chris Froome v příštím roce vypustí Tour de France. Daleko větší šanci na úspěch vidí na Giru, a i když to ještě definitivně nepotvrdil, je pravděpodobné, že Tour 2015 bude bez něj. Tím by se hned v první sezóně v dresu Sky otevřela šance Leopoldu Königovi.

Chris Froome na exhibici v Japonsku.

Chris Froome na exhibici v Japonsku.

Vítěz Tour z roku 2013 Froome usiloval o obhajobu i letos, ale tam zhatil jeho naděje pád a musel předčasně odstoupit. Ihned po prezentaci příštího ročníku Staré dámy, která proběhla v minulém týdnu, nebyl z trasy příliš nadšen. Hlavně kvůli absenci dlouhé časovky, která by mu hrála do karet.

„Bude to jen o horách, agresivní a náročný závod,“ prohlásil Froome. „Určitě by mi víc sedělo Giro s dlouhou šedesátikilometrovou časovkou a těžkými horskými dojezdy,“ uvedl lídr týmu Sky.

Teď se nechal slyšet, že definitivní rozhodnutí udělá v prosinci. „Miluju Tour, na tom se nic nemění. Ale příští rok mám větší šanci na Giru. Ta trať je pro mě jako stvořená a nevím, kolik takových šancí bojovat na Giru o vítězství ještě budu mít,“ přiznal Froome v Japonsku, kde se s dalšími hvězdami zúčastnil exhibičního Saitama Criterium.

Tour bude podle něj odlišná než obvykle díky strašné spoustě kopců. „Prostě nahrává jen excelentním vrchařům. Naopak Giro je dobře vybalancované. Vyhraje ho komplexní závodník, což by na Grand Tour mělo být. Proto o Giru vážně uvažuji,“ nechal se slyšet Froome.

chris frume jjkjkjk

Definitivní cíle pro rok 2015 oznámí po dohodě s týmem. „Tým mě netlačí do startu v závodech, které mě moc nemotivují, ale stejně tak se sám necpu na závody, které podle týmu nejsou tak důležité,“ řekl Froome. „Veškerá rozhodnutí děláme společně a stejně to bude i teď,“ dodal.

Podle britského závodníka je skoro nemožné, aby jel Giro i Tour a byl tam schopen bojovat o vítězství. „Vím, že to chce jet Contador. Je to strašně těžké. Neříkám, že nemožné, ale daleko reálnější je kombinace Gira a Vuelty. Je tam čas na odpočinek a člověk může jet oba závody v téměř totožné kondici.“

Pokud by Froome na Tour nestartoval, mohl by tam jet hned ve své první sezóně v černomodrém dresu Leopold König. „Já z toho týmu cítím, že pokud všechno půjde podle plánu, tak jistotu být lídr nebo dvojka na jedné z Grand Tours dostanu. Jestli to bude zrovna Tour, to se uvidí,“ řekl König před pár dny v obsáhlém rozhovoru pro Supercycling.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.