SuperCycling.cz

Froome přivítal, že přišel o žlutý dres

8. 7. 2015, 16:03

Chris Froome rozhodně nedělal tragédii z toho, že ve 4. etapě přišel o žlutý dres lídra Tour, který nyní veze Tony Martin z Etixx-Quick Step. „Pro náš tým je to takhle lepší. Není v našem zájmu kontrolovat celou Tour,“ řekl britský lídr Sky a velký favorit na celkové vítězství.

froome-ke-zlut

S tím souhlasil i jeho český stájový kolega Leopold König. „Pro Chrise je to trošku úleva. Přece jen jsou povinnosti související se žlutým dresem hodně náročné. Každý den třeba minimálně hodina na tiskovkách. Teď se mu uleví,“ prohlásil český cyklista.

Froome si v etapě na kostkách počínal hodně dobře, ale když 3 km před cílem nastoupil z pelotonu Martin, Brit po něm nešel. I když věděl, že jeho žlutý dres je v ohrožení. „Můžu jen pogratulovat Tonymu za jeho skvělý atak. Byl blízko žlutému dresu už několik dní a zasloužil si ho,“ pochválil německého lídra.

„Já rozhodně nejsem naštvaný, že jsem žlutý dres ztratil. Do cíle je ještě hodně dlouhá doba. Tony je skvělý časovkář, ale je jasné, že v horách s nejlepšími nevydrží. Takže jsem šťastný, že má ten dres on, než někdo z mých největších rivalů v boji o celkové pořadí,“ prozradil Froome.

Podle něj je současný stav pro Sky ideální. „Kluci mohou teď trošku odpočívat, nemusíme tolik tahat. Až přijdou těžší dny, budou mít více sil,“ řekl britský závodník.

V etapě na kostkách prý nechtěl dokazovat, jak je na nich silný. „Šlo v první řadě o to vyhnout se problémům. Jako tým jsme to zvládli moc dobře a zatím můžeme být spokojeni, jak to jde,“ dodal Froome.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.