SuperCycling.cz

Froome nesmí při Tour spát v motorhomu

26. 6. 2015, 08:00

Experiment týmu Sky se spaním lídra při Grand Tour v motorhomu a ne v hotelu, vzal za své. Britská stáj to poprvé vyzkoušela na Giru s Richiem Portem, a i když to žádný efekt nepřineslo, chtěla to udělat znovu při Tour s Chrisem Froomem. Ovšem UCI řekla ne!

froome-k-motorho

Mezinárodní cyklistická unie rozhodla, že všichni závodníci musí bydlet v týmových hotelech, které platí organizátoři. „Při všech etapových závodech mezinárodního kalendáře jsou organizátoři povinni uhradit týmům ubytování od noci před startem do posledního dne závodu. A všichni závodníci tam musí zůstat po celou dobu,“ píše se v novém článku pravidel.

UCI tento krok vysvětlila tím, že chce, aby měli všichni závodníci stejné podmínky a nikdo nebyl zvýhodňován. „Richie Porte byl takový pokusný králík. Šlo nám o spánek a co nejlepší regeneraci. Snažíme se řešit všechny detaily, které ve finále mohu hrát dost důležitou roli,“ uvedl šéf týmu Sky David Brailsford, jemuž se verdikt UCI moc nezamlouvá.

Chris Froome v reakci na zákaz separátního bydlení přidal fotku matrace na podlaze s textem, že během Tour spal už na zemi mnohokrát. Závodníci si stěžují, že při Tour je často kvalita hotelů horší, než je požadovaný standard. I proto si největší týmy vozí své kuchaře a řada závodníků má od týmu vlastní matraci, polštář i peřinu.

froome motorho

Tenhle motorhome měl na Giru k dispozici Richie Porte.

Froome musel v těchto dnech vysvětlovat i jiné záležitosti než to, že bude muset s ostatními do stejného hotelu. Vítěz Tour z roku 2013 Chris Froome přiznal, že letos na jaře zmeškal jeden dopingový test v době, kdy byl s manželkou na dovolené v Itálii.

O návštěvě komisařů se prý dozvěděl od zaměstnanců luxusního hotelu až se zpožděním, recepční je totiž odmítl v časnou ranní rodinu za lídrem Sky pustit. „První den našeho pobytu přišli v sedm ráno komisaři a zástupci hotelu jim neumožnili přístup k našemu pokoji. Nedovolili jim ani z recepce zavolat,“ prozradil Froome.

O všem se údajně dozvěděl až poté, co s manželkou sešel na snídani. „Řekli nám, že tu ráno byli z antidopingové kontroly, ale naše pravidla jsou taková, že nikomu nedovolujeme rušit hosty,“ tlumočil obsah rozhovoru s lidmi z hotelu.

Podle pravidel WADA hrozí sportovci za tři zmeškané dopingové kontroly během 12 měsíců trest zákazu činnosti od roku do dvou.

Frommě uznává, že měl být důslednější. „Měl jsem říci vedení hotelu, že existuje možnost, že přijde kontrola. Do budoucna si z toho musím vzít ponaučení. Vždycky za to nese odpovědnost samotný sportovec, který musí být k dispozici i brzy ráno,“ řekl Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.