SuperCycling.cz

Česká fantazie. König celkově sedmý, Bárta v časovce třetí!

26. 7. 2014, 17:57

Dopadlo to fantasticky. Oba čeští cyklisté NetAppu, Leopold König i Jan Bárta, zvládli skvěle dnešní časovku z Bergeracu do Périgueux na 54 kilometrů, 20. etapu Tour. Bárta skončil třetí, což je neskutečná bomba! Porazil ho jen favorit všech favoritů Tony Martin a těsně i nizozemský šampión Tom Dumoulin. König byl pátý a hlavně: v celkovém pořadí přeskočil oba Nizozemce a je SEDMÝ! Při premiéře na Tour!

Jan Bárta byl hrdinou dnešní časovky a zajel jeden z nejlepších výsledků kariéry.

Jan Bárta byl hrdinou dnešní časovky a zajel jeden z nejlepších výsledků kariéry.

„Byla to moje nejlepší časovka v životě,“ řekl König na místě zpravodaji idnes.cz. „Jsem šťastný, jel jsem celou dobu v obrovské euforii. Hodně mi pomohly rady, které mi dal před časovkou Bártič. Splnil jsem to, co jsem si předsevzal. Přeskočil jsem oba Holanďany, čemuž jsem věřil, takže to z mojí strany rozhodně nebyla slova do větru. Je to neskutečné,“ tvrdil dojatý König.

leo koncenztrace 20

Koncentrace Leopolda Königa před startem.

Z top 10 ho dnes porazil pouze král Tour Vincenzo Nibali, ale o pouhé čtyři vteřiny. Jinak nikdo. Nibali věděl, že mu stačí jet v klidu, protože na druhého Pinota měl před etapou náskok 7:10 min. Nakonec dal stejně do časovky všechno a rozhodně se nešetřil. A potvrdil, že na letošní Tour neměl konkurenci. Zítra cestou do Paříže už si bude jen při etapě, v níž závodí podle nepsaných pravidel až v závěrečných okruzích hlavně sprinterské týmy, užívat slastné pocity šampióna.

nibali na trati 20

Král 101. ročníku Tour Vincenzo Nibali.

Na druhé místo se po časovce dostal i přes defekt 20 kilometrů před cílem Jean-Christophe Peraud (AG2R), třetí je k radosti domácích příznivců další Francouz Thibaut Pinot (FDJ). Španěl Alejandro Valverde si brousil zuby, jak oba Francouze ve své silné disciplíně převlálcuje a půjde na celkové druhé místo, ale totálně propadl a skončil až 28. s mankem 4:28 min. na Tonyho Martina. Celkově zůstal čtvrtý, na pátou příčku se před Bardeta, jehož zbrzdil defekt, protlačil van Garderen.

Daleko hůř než Valverde dopadli oba Königovi soupeři v boji o sedmé místo. Borci Belkinu časovku vůbec nezvládli. Mollema byl až 140. se ztrátou 9:26 min. Ten Dam 55. (+6:03).

leo casovka 20

König podal fantastický výkon.

König sice ve včerejší etapě spadl, ale v časovce od začátku ukazoval, že to na něm nezanechalo sebemenší následky. Na dvou ze tří mezičasů byl  v top 5, na tom třetím jel nachlup stejně jako Bárta. V cíli na něj nakonec 15 vteřin ztratil, ale i tak to bylo z jeho strany skvělé.

Fantastický výkon předvedl úřadující mistr republiky Jan Bárta. Startoval sice daleko před nejlepšími esy v celkovém pořadí, ale dlouho se držel první na všech mezičasech včetně cílového času.

tony martin 20 tour

Tony Martin a jeho "duhový" speciál.

Prvním, kdo ho pokořil, byl až favorit všech favoritů, trojnásobný mistr světa v časovce Němec Tony Martin. Ten jel znovu jako raketa a v cíli byl o 1:47 min. rychlejší. Před Bártu se pak dostal ještě nizozemský šampión Tom Dumoulin, ale pak už nikdo. Porazil i Nibaliho!

„Když jsem projel cílem a viděl jsem u svého jména jedničku, bylo to moc pěkné. Ale věděl jsem, že většina dobrých časovkářů teprve bude startovat. Vůbec jsem netušil, na co to bude stačit a teď jsem příjemně překvapen. Jsem moc spokojen. Jel jsem dobrou časovku. Jen se mi zdálo, že jsem byl příliš rychlý v první části,“ řekl Bárta startující v mistrovském dresu.

bartic k clanku 20

Tenhle dres dostal Honza Bárta po triumfu na MR ve Slavkově. Dnes mu udělal obrovskou reklamu!

Závěr zvládl fantasticky, na posledních 6 kilometrech ještě v minisouboji s Königem na dálku získal 15 vteřin. „Snažil jsem se dobře si rozvrhnout síly, snad se to povedlo,“ říkal idnes.cz krátce poté, co projel cílem totálně vyždímaný.

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.