SuperCycling.cz

Bojovník Hansen pokračuje i s vykloubeným ramenem

6. 7. 2015, 09:12

Australský cyklista týmu Lotto-Soudal Adam Hansen žijící ve Frýdlantu nad Ostravicí se opět ukázal jako obrovský bojovník. Rekordman, který jede svou 12. Grand Tour v řadě (dosud všechny dokončil), si při pádu ve 2. etapě Tour vykloubil rameno, přesto pokračuje dál! Hansen nevynechal žádnou Grand Tour od Vuelty 2011.

hansen-viktorka

Když 34letý Australan na mokré silnici spadl, jen těžko se zvedal a vypadalo to na zlomenou klíční kost. Nakonec na kolo nasedl a do cíle v Zélande dojel. Byl klasifikován na posledním 198. místě se ztrátou přes 11 minut. Poté ho odvezli na vyšetření do nemocnice v Antverpách, kde rentgen odhalil dislokaci ramenního kloubu.

„Je to stejné rameno jako před třemi týdny,“ napsal Hansen na Twitter. Tehdy si ho poranil při pádu na červnovém závodě Ster ZLM Tour v Nizozemsku. „Řekli mi, že to pro mě budou nejbolestivější tři týdny, ale bolest jím k snídani,“ přidal s lehkou dávkou ironie neúnavný australský bojovník a optimista.

Bylo vidět, že ho ani přes bolest neopustila dobrá nálada, když pod fotku kolegy z týmu Greipela v zeleném dresu lídra sprinterské soutěže, vítěze 2. etapy, napsal, aby ho už lidé nenazývali Gorilla, ale že v něm poznává známou postavičku žáby Kermit the Frog :-)

Spolu s Hansenem spadli ve 2. etapě i jeho stájoví kolegové Thomas de Gendt a Jens Debusschere, všichni však na Tour pokračují dál.

„Na noc jsem dostal prášky proti bolesti a byl to snad nejlepší spánek v mém životě. Ráno jsem ani nemohl vstát,“ řekl Hansen před startem dnešní etapy. „Ale moc dobře se necítím. Když jsem ve fixované pozici, je to v pohodě, ale jak změním držení řídítek, je to horší. Nemůžu sprintovat. Doktoři říkali, že nejhorší pro mě budou následující tři nebo čtyři dny. Takže budu bojovat. Tým ode mě teď nic nečeká, mám velkou podporu ostatních. Toho si vážím,“ dodal Hansen, jenž prakticky celou dnešní etapu jezdil na chvostu pelotonu, aby eliminoval riziko pádu.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.