SuperCycling.cz

Bardet hrdinou Francie, Froome po pádu trpěl

22. 7. 2016, 21:56

Francie je na nohou! Prvním francouzským vítězem letošní Tour se stal Romain Bardet. Cyklista stáje AG2R vyhrál díky úspěšnému ataku v závěru etapu pod Mont Blanc a do cíle přijel osamocen s náskokem 23 vteřin před další skupinkou favoritů. Díky tomu se posunul v pořadí z pátého na druhé místo!

bardetlke-ciuem-kkke

„Jsem nadšen. Je krásné, když člověk závodí instinktivně. Tenhle atak absolutně nebyl naplánovaný,“ popisoval Bardet, jenž odjel ve sjezdu před stoupáním do cíle.

„Byl to momentální nápad kolegy Mikaëla Chérela. Řekl: pojďme zkusit odjet. Když jsem pak stoupal sám do cíle, bylo to neskutečné. Viděl jsem ty davy a sdílel jsem emoce s nimi. Jsme lidé a všichni potřebujeme emoce. Jsem šťastný, že jsem druhý. Vím, že zítra se ještě může stát cokoliv, ale kdybych do Paříže udržel pódium, byla by to fantazie,“ zasnil se pětadvacetiletý Francouz.

bardet na benickkkkkke

Majitel žlutého dresu Chris Froome hovořil včera o tom, že se musí v dalších dvou těžkých dnech vyvarovat nebezpečí a zřejmě to zakřikl. Dnes totiž na mokru spadl, když na posledních 40 kilometrech začalo pršet. Ihned po pádu popadl kolo stájového kolegy ze Sky Gerainta Thomase a díky dalším parťákům se dotáhl zpět do skupiny favoritů.

Někteří lidé jako průběžně druhý Bauke Mollema po pádu takové štěstí neměli. Nizozemský lídr Treku si to dnes vyžral se vším všudy, trpěl, ztratil skoro 4 a půl minuty a propadl z druhého na desáté místo.

frumke po padke

Froome a jeho grimasy také hovořily za vše. Když v závěru za Bardetem vyrazili Aru, Valverde, Rodríguez a další, nebyl schopen zareagovat. Ovšem do cíle už to byl kousek a i díky obrovské pomoci Wouta Poelse dokázal ztrátu eliminovat na pár vteřin.

Na Bardeta má po dnešku náskok 4:11 min., ale o pódium v celkovém pořadí ještě bude pořádná bitva. Mezi Bardetem a pátým Portem je rozdíl 1:06 min.

ten jardiscdclskdjlkjdl

„Říkal jsem si, že musíme jet celý den vpředu, abychom se vyhnuli problémům. Uklouzl jsem na nějakém nápisu uprostřed silnice. Nebylo to nějak extra nebezpečné, ale v tak těžké etapě je lepší, když k sobě po pádu máte skvělé týmové kolegy, které já naštěstí mám. Dojel jsem na kole Gerainta. Jen to dokazuje, že se ještě může stát cokoliv a dokud nejsme v Paříži, nikdo si nemůže být ničím jistý,“ přiznal Froome.

Kreuziger: Byla to bída

Roman Kreuziger dnes opět s nejlepšími nevydržel, v posledním stoupání zhruba 4 km před cílem tempu nestačil a skončil 17. s mankem téměř dvou minut. Průběžně zůstal dvanáctý, ale na top 10 ztrácí už dvě minuty.

„Není se na co vymlouvat. Neměl jsem nohy, byla to velká bída. Z té dvanáctky nejlepších jsem prostě jeden z těch, který odpadá jako první. Ostatní kluci jsou na tom zatím o trošku lépe, tak to je,“ řekl sebekriticky Kreuziger.

„Desítka začíná být hodně složitá, ale ještě není úplný konec. Sobotní etapa je velmi těžká a má hodně pršet. Uvidím, co se bude dát vymyslet. Pokud by byla větší skupina, rád bych zkusil skočit do úniku. Ale musel bych mít lepší nohy než dnes,“ dodal český lídr stáje Tinkoff.

ceska klike

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.