SuperCycling.cz

Astana znovu slaví, Moscon udeřil soupeře a končí

22. 7. 2018, 22:48

Astana do soboty čekala na letošní Tour na etapové vítězství a po víkendu má na kontě hned dvě. Obě etapy rozhodl únik. V sobotu se radoval v modrožlutém dresu debutant na Tour Omar Fraile, dnes vyhrál Dán Magnus Cort Nielsen, který zažívá na Tour rovněž premiéru.

magnuskurt

„Vyšlo nám to fantasticky,“ přiznal po dnešní etapě Magnus Cort, jenž s přehledem vyhrál spurt tříčlenné skupiny uprchlíků, kteří zbyli v závěru vpředu. Ion Izagirre ani Bauke Mollema na jeho rychlostní schopnosti nestačili a oba v podstatě v samém závěru i rezignovali, takže dánský cyklista projížděl cílem s náskokem několika metrů.

„Tohle je sen, který mě provází celou kariéru. Jsem šťastný, že se mi vyplnil. Děkuju v první řadě týmu, že mi dal šanci na Tour vůbec startovat,“ řekl 25letý závodník, který už má na kontě dvě vyhrané etapy z předloňské Vuelty. Tehdy ještě jezdil za Oriku. „A obrovský dík patří Michaelu Valgrenovi, který mi dnes strašně pomohl,“ zmínil krajana, který skončil čtvrtý.

„O téhle etapě jsme se bavili už daleko dříve. Sportovní ředitel Lars Michaelsen říkal, že mi bude vyhovovat. Takže jsme šli s Michaelem do úniku a zvládli jsme to dokonale,“ jásal dánský vítěz etapy do Carcassonne. „Včera vyhrál Omar Fraile a dodalo mi to sebevědomí. Věřil jsem si i na to finále. Jen jsem si dával pozor na soupeře, aby neudělali nějaký nečekaný atak. Na ten sprint jsem si hodně věřil,“ prozradil.

Peloton se všemi favority to dnes pojal spíše odpočinkově, do cíle dojel v poklidném tempu s mankem přes 13 minut. Všichni to brali jako šetření sil na Pyreneje, které přijdou na řadu po pondělním dni volna.

Moscon ze Sky diskvalifikován

Do závěrečného týdne půjde ve žlutém Geraint Thomas ze Sky, britský tým však pojede už jen v sedmi lidech. Dnes byl diskvalifikován z Tour Ital Gianni Moscon za to, že krátce po startu dal ve strkanici pěstí Eliemu Gesbertovi stáje Fortuneo, z čehož ho usvědčil televizní záznam.

Pro Moscona už je to několikátý blikanec podobného charakteru. Sky mu loni udělil suspendaci na šest týdnů poté, co rasisticky urážel při závodě Kolem Lombardie francouzského cyklistu tmavé pleti Kévina Rezu, Na loňském MS byl diskvalifikován za to, že se přidržoval doprovodného auta a teď končí předčasně na Tour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.