SuperCycling.cz

Greipel urval další vítězství, Sagan znovu druhý

8. 7. 2015, 18:40

Němec André Greipel z týmu Lotto-Soudal kraluje na letošní Tour de France sprinterům. Majitel zeleného dresu sponzorovaného automobilkou Škoda dnes vyhrál ve spurtu už druhou etapu 102. ročníku a celkem má na kontě osm vítězství z nejslavnějšího závodu světa. 

André Greipel slaví další vítězství.

André Greipel slaví další vítězství.

Vysněné etapové prvenství zatím není souzeno Peteru Saganovi (Tinkoff-Saxo), který v 5. etapě skončil druhý (za Greipelem letos na Tour už podruhé), třetí byl Mark Cavendish (Etixx-Quick Step).

V celkovém pořadí se po rovinaté etapě podle očekávání nic nezměnilo, dál vede Tony Martin (Etixx-Quick Step) a německá cyklistika zatím na této Tour jasně dominuje, když má na kontě žlutý dres a tři etapová vítězství.

Greipel dál veze zelený dres lídra sprinterské soutěže, dnes navíc díky 2. místu na rychlostní prémii svůj náskok na druhého Sagana ještě zvýšil. A formu ukázal i v závěrečném spurtu. „Nějakých 300 metrů před cílem jsem si myslel, že je vše ztraceno, protože tam byl docela chaos a sprinterské vláčky byly dost rozbité. Ale ještě jsem se dokázal protlačit dopředu,“ řekl Greipel, který všechny rivaly objel.

dalsi andre jede lidi

Vyrovnal Kittela, překonal Ullricha

Skvělou práci pro něj v závěru opět odvedl krajan Marcel Sieberg. „Ale i Lars Bak a Tony Gallopin mi strašně pomohli. Tým funguje výborně,“ pochvaloval si Greipel, jenž osmým vítězstvím na Tour vyrovnal krajana Marcela Kittela, který letos nestartuje, a překonal legendárního Jana Ullricha, jenž vyhrál sedm etap. Německým rekordmanem zůstává Erik Zabel s 12 prvenstvími.

Skvělou týmovou podporu měl v samém závěru etapy i Cavendish, když pro něj pracovali Zdeněk Štybar, Tony Martin i Mark Renshaw, ale nedokázal ji přetavit ve vítězství.

Bouhanni po pádu odstoupil

Rovinatou etapu poznamenalo několik pádů. Ve Francii se rapidně ochladilo, na startu bylo jen 16 stupňů a občas i pršelo. Už po 12 kilometrech etapy došlo k pádu několika závodníků Cofidisu a nejhůř to odskákal sprinter Nacer Bouhanni.

bouhanni na zemi konec

Po pádu zůstal ležet na zemi a sanitka ho hned odvezla do nemocnice v Arrasu. „Naštěstí nemá nic zlomeného, je jen sedřený a celý potlučený. Má naražená žebra, bok, zápěstí. V podstatě ty samé problémy, jako po pádu na francouzském šampionátu,“ uvedl manažer Cofidisu Yvon Sanquer.

„Byl hodně špatný, že musel podruhé odstoupit z Tour kvůli pádu. Zvlášť, když by mu dnešní etapa i ty následující dvě vyhovovaly. Nedá se nic dělat,“ podotkl Sanquer s tím, že Bouhanniho čeká minimálně desetidenní pauza, během níž by se měl zotavit. Spolu s Francouzem dnes na následky pádu odstoupil i Novozélanďan Jack Bauer (Cannondale-Garmin).

bouhanni z auta

Nacer Bouhanni odjíždí autem z nemocnice.

Ze čtveřice Čechů přijeli v 5. etapě do cíle v první skupině Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) i Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step), Leopold König (Sky) a Jan Bárta (Bora-Argon 18) nabrali ztráty.

U Königa, který v etapě odváděl skvělou práci na čele pelotonu, však byla způsobena i pádem zhruba 25 km před cílem, kdy na mokré vozovce lehla řada lidí. Nic vážného se mu snad nestalo. Štybar zůstává průběžně desátý, Kreuziger patnáctý.

ad cesi 5 aras

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.