SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar: Věřím, že na Flandrech budeme úspěšní

1. 4. 2017, 11:52

V neděli čeká Zdeňka Štybara závod, který patří mezi jeho nejoblíbenější. Jede se 101. ročník Kolem Flander. Poprvé v historii startuje v Antverpách a závodník stáje Quick-Step Floors je jediným Čechem ve startovní listině. „Flandry jsou moje srdcovka a věřím, že je jako tým zvládneme dobře,“ říká Štyby.

hornistybyronddey66

S jakými ambicemi jdeš do závodu?

S těmi nejvyššími, stejně jako celý náš tým. Forma je dobrá, i když mi poslední tři závody výsledkově nevyšly podle představ. Vždycky mi totiž odjel ten rozhodující únik, což mě dost mrzelo. Ale snad se to teď změní.

kviskcetnarionde

Váš tým to v médiích poměrně dost schytává, naposledy za Gent-Wevelgem. Je těžké se vyrovnat s mediálním tlakem, který na vás, zejména v Belgii, je?

Já myslím, že zrovna po Gentu to bylo zbytečně nafouknuté. Řekněme si upřímně: kdo chce jet se Saganem do spurtu menší skupiny... Navíc my neměli důvod tahat, protože v další skupince jsem jel já s Matteem (Trentin) a hned za námi byli Tom (Boonen) a Fernando (Gaviria). Jako tým jsme to měli dobře rozjeté, ale asi jsme to měli udělat jinak: zkusit víc vytěžit ze situace, kdy jsme měli ve skupině 14 lidí tři závodníky.

stybykronderozh76

Skoro všichni vám vyčítají, že nefunguje taktika několika lídrů bez určení konkrétních jmen. Změní se to na Flandry?

Poradu budeme mít až dnes večer, ale nemyslím si, že by se něco zásadního měnilo. Zrovna tenhle závod je fakt strašně těžký a delší, než většina těch předchozích. I s neutrálem v Antverpách je to 270 kilometrů na těch úzkých silničkách. A dopředu se opravdu těžko stanovuje taktika, protože nikdo neví, co se ve finále stane. Uspěje ten, kdo bude mít nejlepší nohy a taky štěstí, protože to je zvlášť v takových závodech potřeba.

Z vaší sestavy může vyhrát skoro kdokoliv.

Je tam šest lidí, kteří na to určitě mají. Ale jak říkám, rozhodne momentální stav, jak na tom kdo z nás ve finále bude. Nejdůležitější je, abychom se pokusili vybojovat vítězství pro tým.

dolnistybyrond8I898

Kdo je podle tebe největším favoritem?

Podle aktuální formy Sagan, van Avermaet a Gilbert. Ale jak jsem říkal, o vítězství může bojovat dalších pět lidí z našeho týmu.

Co pro tebe závod Kolem Flander znamená?

Je to jeden z mých nejoblíbenějších závodů. Belgie tím žije celý týden, v televizi jsou každý den Flandry... Pokaždé je tu fantastická atmosféra, snad každý tenhle závod sleduje. Ať už u trati nebo v televizi. Vždycky si Ronde opravdu užívám a rád bych to vyšperkoval nějakým pěkným výsledkem.

Štybar na Kolem Flander

2013    36.

2014    18.

2015    9.

2016    8.

Kopce závodu:

Oude Kwaremont (115 km)

Kortekeer (126 km)

Eikenberg (133 km)

Wolvenberg (136 km)

Leberg (145 km)

Berendries (149 km)

Tenbosse (154 km)

Muur van Geraardsbergen (165 km)

Pottelberg (183 km)

Kanarieberg (189 km)

Oude Kwaremont (205 km)

Paterberg (209 km)

Koppenberg (215 km)

Steenbeekdries (220 km)

Taaienberg (223 km)

Kruisberg (233 km)

Oude Kwaremont (243 km)

Paterberg (247 km)

 

Kostkové sektory:

Lippenhovestraat (84 km)

Paddestraat (86 km)

Holleweg (136 km)

Haaghoek (142 km)

Mariaborrestraat (219km)

Startovní listinu najdete ZDE. Oficiální web závodu ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.