SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar: Vánoce? Nejdůležitější dny v roce

22. 12. 2016, 11:35

Na vánoční svátky v kruhu rodinném se Zdeněk Štybar strašně těší. Štědrý den stráví u rodičů ve Stříbře i s manželkou Ine a synem Lewisem, kterému je rok a půl. „Pro mě jsou Vánoce nejdůležitější dny v roce, protože rodina je aspoň na Štědrý den od rána do večera spolu, což je pro nás docela unikátní,“ říká cyklista stáje Etixx-Quick Step, který střídavě žije v Česku, Belgii a na Mallorce.

stybyprofilovkkkk

Jak budou probíhat letošní Vánoce u Štybarů?

Ve Stříbře se sejdeme všichni pohromadě. Naši, sestra s rodinou, bude to nádherné. Každý rok se na tyhle chvíle moc těším. Pro mě je nejhezčí dárek to, že všichni můžeme být spolu.

Kdy do Česka dorazíš?

Ve čtvrtek letím ze soustředění ve Španělsku do Belgie, vyzvednu Ine s malým a hned pojedeme autem do Čech.

stybynabicyklu2

Na co se z Vánoc nejvíc těšíš?

Jak si všechno užiju a nebudu s v ničem extra omezovat, Dám si kapra se salátem, řízek, na závěr cukroví... Pár dní v roce člověk zhřešit může. Navíc jsem během volna nijak moc nepřibral, takže si to můžu dovolit a jeden den mě nezabije :-)

Těšíš se, jak bude vnímat Vánoce syn? Vloni mu bylo teprve půl roku...

Jsem na to zvědavý. Určitě to v roce a půl bude vnímat víc a poprvé pořádně nasaje tu vůni Vánoc. Budeme muset dávat větší pozor, aby něco neshodil, nebo aby na něj něco nespadlo, jak teď všude běhá.

stybyslujsssem

Jak jsi na tom s nakupováním dárků?

Jeden rok se mi povedlo, že jsem je nakoupil všechny na konci srpna. Vím, že když to nekoupím do listopadu, je problém, protože pak už vůbec nemám čas. Začnou soustředění, a když je třeba ve Španělsku nebo na Mallorce patnáct nad nulou, člověk si ani neuvědomí, že se blíží Vánoce. Ještě, že existuje internet a skoro všechno se dá objednat. Teď už čekám jen na dva dárky a doufám, že přijdou včas.

Co ti pod stromečkem udělalo největší radost, když jsi byl malý kluk?

Věci na sport. Pamatuji si třeba na brusle, hokejku, nebo kolo na BMX. Z toho jsem byl nadšený. Ale dostával jsem rád třeba i knížky.

A co sis přál od Ježíška letos?

Toho kapra, řízek, salát :-) Největší radost mám z toho, že jsme všichni u jednoho stolu, což se nám během roku podaří málokdy.

Jak dlouho se zdržíte v Čechách?

Hned 25. musíme zpátky do Belgie, protože máme Vánoce u rodiny Ine. Ale nemáme problém to takhle skloubit. Když jsem jezdil cyklokrosy, tak jsem byl na cestách celé svátky.

stybyvnovym dres1

Jsou belgické Vánoce podobné těm českým?

Právě, že moc ne. Pro ně je Mikuláš víc než Vánoce. Děti dostávají na Mikuláše víc dárků. Vánoce jsou jen o tom, že si rodina sedne, každý dostane nějakou malou pozornost a něco dobrého se uvaří. Ale není to žádná vánoční specialita, jako u nás kapr se salátem. Každý, kdo co mám rád.

Vysadíš během Vánoc trénink nebo ne?

To nejde. Každý den budu trénovat, jen na Štědrý den nepůjdu na kolo a poběžím ve Stříbře Vánoční míli. Běhám ji snad od doby, co jsem se naučil chodit :-) Děti samozřejmě mají kratší vzdálenosti, třeba jen 50 metrů, tak doufám, že Lewis už taky poběží...

stybyjedeleeeeeee

Na jaké umístění si troufáš?

Tady o výsledky vůbec nejde. Spíš je příjemné potkat lidi ze Stříbra a popřát si s nimi hezké svátky.

Jak bude vypadat tvůj další cyklistický program?

Budu normálně trénovat a na konci roku mě čekají dva cyklokrosy. Hodně se na to těším. A hned 3. ledna nám začíná další týmové soustředění v Calpe.

 

 

Už máš jasno o závodech, které pojedeš?

U mě je to v podstatě dané, oproti loňsku tam žádné zásadní změny nebudou. Hlavním cílem první části sezóny jsou klasiky. V podstatě mám jasno do Roubaix a pak se rozhodneme, co dál.

stybejedenakoooolo

Jaké máš cyklistické cíle pro rok 2017

To je taky pořád stejné. Pro mě je hodně důležité být od konce února do Roubaix ve formě a zdravý. Vloni jsem vyhrál etapu na Tirrenu a myslel jsem si, že budu dělovej... Pak jsem chytil virus a byl jsem v háji. Trénuju, abych byl v březnu a dubnu co nejlíp připravený a pak už je to i o štěstí. Uvidíme, na co to bude stačit.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.