SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar před San Remem: Cílem týmu je vítězství

21. 3. 2015, 14:21

Slavnou italskou klasiku Milán-San Remo pojede Zdeněk Štybar zítra potřetí v kariéře. Se svým týmem Etixx-Quick Steo jde do závodu s nejvyššími ambicemi jako jeden z lídrů. Spolu s Markem Cavendishem a Michalem Kwiatkowskim. „Je úplně jedno, jak se to vyvine, ale naším jediným cílem je vítězství,“ říká odhodlaně Štybar v rozhovoru pro Supercycling.cz.

styby-riozhovor-san-reme-1

Jak se cítíš po Tirrenu?

Forma je dobrá. Poté, co jsme na Tirrenu skončili o den dříve, jsme se přesunuli kousek k Imole a dobře jsme potrénovali. Byli jsem tam s Cavendishem, Renshawem, Vermotem a Sabatinim. V pátek jsme se přesouvali do Milána a tady už toho člověk moc nenatrénuje, protože je tu šílený provoz. Než se někam vymotáš, už aby ses pomalu vracel.

Co očekáváš od závodu?

Hlavně bych si přál, aby konečně bylo trochu lepší počasí. Ani jednou jsem zatím San Remo nejel v normálních podmínkách. Předloni sněžilo a kus jsme jeli autobusem, vloni to bylo ještě horší, protože byl celý den strašný liják a teplota lehce nad nulou. Strašně jsme mrzli. Letos má pršet taky, ale snad ne tolik a mělo by být o něco tepleji.

styby rozhovor san reme 2

Myslíš, že rozhodnou závěrečné dva kopce, Cipressa a Poggio?

Stoprocentně. Otázkou je, jestli tam odjede nějaká menší skupinka, nebo to přijede pohromadě a bude se spurtovat. Většinou ty dva kopce přejedou i sprinteři, ale strašně záleží, jak se pojede, jestli bude foukat, jak se bude taktizovat...

Prvním lídrem vašeho týmu je Mark Cavendish. Pokud by tam v závěru nevydržel, tak jsi určen ty a Kwiatkowski. Byl bys rád, aby padla karta na tebe?

Je mi úplně jedno, jak se to vyvine, ale hlavně, abychom vyhráli a vyšlo to na jednoho z nás. To je jediný cíl. Nekoukám na osobní ambice. Jde o to, abychom jeli aktivně, měli závod pod kontrolou, v klíčový moment tam byli a pokud možno vyhráli.

styby rozhovor san reme 3

Závod je specifický i tou délkou. Nahání 300 kilometrů respekt?

Jede se přes sedm hodin a tak dlouhé tréninky taky člověk objede, i když těch 300 během nich nenatočí. Délka mi nedělá problém. Jen se nesmí podcenit jídlo. Chce to pořádně jíst, aby nepřišel hlaďák.

Baví tě víc než San Remo kostkové klasiky?

Tohle je taky monument a mám ten závod strašně rád. Na kostkové klasiky se hodně těším, ale teď je výzvou San Remo.

Kolik lidí podle tebe může reálně pomýšlet na vítězství?

Myslím, že určitě dvacet. Záleží, jak to komu v daný den sedne, ale vždycky to vyhrávají dobří závodníci. Málokdy se stane, že by vyhrál někdo, s kým se vůbec nepočítá.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.