SuperCycling.cz

Štybar před Dauphiné: Těším se na souboj s těmi nejlepšími

7. 6. 2014, 17:11

Poprvé od 20. dubna, kdy nedokončil po těžkém programu v úvodu sezóny Amstel Gold Race, se Zdeněk Štybar vrátí do kolotoče závodů. A hned na těžkém etapáku Critérium du Dauphiné, který startuje v neděli. „Moje forma je otazník, dlouho jsem jen trénoval. Chci v první řadě pomoci Michalovi Kwiatkowskimu k co nejlepšímu výsledku,“ říká cyklista stáje Omega Pharma-Quick Step.

Dlouho jsi trénoval na Mallorce. Jak se teď cítíš?

Udělal jsem spoustu práce, ale protože jsem tam byl sám, nejsem schopen říct, jak na tom jsem. Můžu se opřít jen o watty, tepy a další hodnoty. Ale neměl jsem srovnání s nikým jiným. Chybí mi závodní kilometry. Natrénováno mám, ale těžko budu hned v prvním závodě v nějaké super formě. Hlavně se moc těším na kluky a lidi z týmu, protože jsem je dlouho neviděl.

Co všechno jsi v přípravě zvládl?

Trénoval jsem i trošku jinak. Kromě klasiky jsem dával důraz na věci, na které není během sezóny moc času. Hodně jsem trénoval na časovkářském kole. I proto, že teď budou na všech závodech, které pojedu, časovky. Jedna je hned první den na Dauphiné, tak uvidím, jak na tom jsem. Ale zázraky nečekám. Spíš bych se měl zlepšovat směrem k dalším závodům.

stybar omega daufinato

Nevadilo ti, že jsi trénoval sám?

Tím, že jsem trénoval hodně specificky, tak vůbec. Měl jsem nějakou práci, kterou bych ve skupině neudělal. Občas je samozřejmě příjemné se svézt ve skupině, ale na Mallorce je člověk stejně pořád zalezlý někde v kopcích, takž ty tréninky utíkají rychle.

Měl jsi na Mallorce trenéra s sebou?

Nebylo to nutné. S Peterem Hespelem si voláme každý den a všechno konzultujeme. Přípravu upravujeme ze dne na den. Všechny tréninky za motorkou se mnou jako řidič objela Ine (Zdeňkova partnerka - pozn. aut.). Má pro řízení dobrý cit a tím pádem jsem nemusel nikoho shánět. Používáme jeden z těch skútrů Vespa, které jsem vyhrál na cyklokrosech v Bredene.

potapec styby

Potápěč na Mallorce :-)

S jakými úkoly tedy půjdeš na start Dauphiné?

Naším lídrem je Kwiatek (Kwiatkowski) a v první řadě mu chci maximálně pomoci. Připraven je dobře a určitě má na dobrý výsledek. Když jsem studoval itinerář, viděl jsem tam taky krásné etapy, které by mohly sedět mně. Ale musím na to mít. Když bude šance, rád bych se pokusil o nějaký výsledek v etapě. Každopádně se na ten závod moc těším, protože tam budou nejlepší lidi v top formě před Tour. Aspoň uvidím, jak na tom opravdu jsem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.