SuperCycling.cz

Štybar: Nevím, jestli se mám radovat, nebo být naštvaný

12. 4. 2015, 20:50

Trochu rozporuplné pocity zažíval Zdeněk Štybar po druhém místě v závodě Paříž-Roubaix. Na jednu stranu ho těšilo pódium na slavné klasice, na druhou byl zklamaný, že mu k vysněnému vítězství chyběl kousíček. „Nevím, jestli se mám radovat, nebo být naštvanej,“ řekl Štybar v rozhovoru pro Supercycling.cz.

styby-zavod-rubaix-15

Co se ti honí hlavou pár hodin po závodě?

Žádná velká euforie není. Ty pocity jsou takové smíšené. V cyklistice se počítají jen vítězství a já od něj byl kousek.

Ale je to pro tebe první pódiový výsledek na jednom z klasikářských monumentů.

To jo, ale vítězství bylo hodně blízko... Už před závodem jsem říkal, že když někdo přijede na velodrom s Degenkolbem, je předem odsouzený k druhému místu... Porazit ho ve spurtu je skoro nemožné. Tajně jsem doufal, že tím sjížděním taky ztratil dost sil a mohlo by mu dojít, ale byl neskutečně silný. Nemůžu proti němu říct nic. Vítězství si zasloužil, ale z mého pohledu je tam pořád takové to: kurňa, mohl jsem vyhrát Roubaix...

styby rozhovor bedn

Nepřemýšlel jsi, že bys zkusil těsně před cílem nastoupit?

Jak jsem dojížděl tu první skupinu, taky jsem toho měl plné zuby. V  závěru jsou po tak těžkém závodě už všichni mrtví a já tam taky nepřijel čerstvý. Musel jsem chvíli orazit, nebyl jsem schopen hned nastoupit. Měl jsem vůbec na hraně, abych se tam dovcakl. Mohl jsem to ještě možná zkusit těsně před velodromem, ale Degenkolb by si to podle mě pohlídal. Navíc už jsem neměl takové nohy.

A na samotném velodromu jsi to zkusit nechtěl?

Degenkolb není žádný začátečník. Je to jeden z nejrychlejších lidí v pelotonu a přesně věděl, co dělá. Navíc umí jezdit i na dráze.

Měl jsi během závodu nějakou krizi?

Závod byl od startu hrozně těžký. Většinou se jelo po větru, na některých sektorech byl zase boční vítr. Už na kilometru nula odpadla jedna skupina na terezínu. Jelo se hned od lajny. Žádný defekt jsem neměl, ani jsem nelehl, i když to párkrát bylo na hraně. Jen mi někdo najel kolem do lýtka, tak ho mám spálené od galusky. Někteří kluci od nás z týmu měli ruce samý puchýř a rozedřené do krve, ale já jsem celkem v pohodě.

styby po rube

Ani tě nic nebolí?

Celkem to jde, ale zítra a v úterý to bude tragédie. Budu cítit každý sval.

Kam ve své sbírce zařadíš druhé místo z Paříž-Roubaix?

Pořádně nevím. Zeptej se mě, až Roubaix vyhraju :-) Doufám, že se mi to jednou povede, protože v cyklistice se počítají jen první místa. Za rok už nikdo nebude vědět, kdo byl dneska druhý. A já teď nemám pocit, že bych měl z druhého místa nějakou obrovskou radost. Musím to trochu vstřebat.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.