SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar: Na začátek nečekám velké zázraky

14. 2. 2015, 07:00

Už dnes začne Zdeňku Štybarovi silniční sezóna 2015. O víkendu má cyklista stáje Etixx-Quick Step v plánu dvě jednorázovky ve Španělsku: sobotní závod Vuelta Ciclista a Murcia a v neděli ho čeká Clasica de Almeria. V sobotu s ním budou na startu v Murcii i další dva Češi: Jan Bárta (Bora-Argon 18) a Jan Hirt (CCC-Sprandi Polkowice).

styby-na-perexovke-rozhovor

Zdeňku, s čím půjdeš do prvních závodů?

Myslím, že mám za sebou dobrou zimní přípravu a jsem hlavně rád, že si po čtyřech měsících můžu zase připnout na záda startovní číslo. Docela mi to chybělo, takhle dlouho jsem bez závodu nikdy nebyl, protože jsem v zimě vždycky jezdil krosy. Trénoval jsem dobře, měl jsem jen v lednu týden výpadek kvůli zákroku se zuby, když mi tam dávali implantáty. Ale s tím jsem počítal, bylo to plánované. Forma špatná není, ale je mi jasné, že mi na začátku budou chybět závodní kilometry, tak od sebe nečekám žádné zázraky.

portret styby dvojak

S jakou taktikou půjdete do víkendových bojů?

Na Murcii bych měl být lídrem já s Brambillou a De la Cruzem. Uvidíme, jak se nám povede. Pro Brambillu je to taky první závod. Je tam jeden dlouhý kopec 40 kilometrů před koncem, který měří asi 15 kilometrů, pak krátká prudká stojka do cíle. Ta je dlouhá jen kilometr a půl. Teoreticky by mi ten závěr mohl sedět, ale počítám s tím, že kluci, kteří už nějaké závody absolvovali, budou ve výhodě. Co se týče nedělní Almerie, ta by mohla skončit hromadným spurtem a tam bude naším jednoznačným lídrem Mark Cavendish.

Tušíš, na co bys mohl mít?

Sám jsem na to zvědavý... Nedokážu moc odhadnout, jak jsem na tom oproti ostatním. Tyhle závody, i následně etapák Kolem Algarve, pro mě budou v první řadě dobré rozjetí směrem ke klasikám. Tam už bych chtěl být v nějaké formě a konkurenceschopný. První důležitý závod pro mě bude posledního února Omloop Het Nieuwsblad a pak hned další den Kurrne-Brusel-Kuurne. Ale třeba se něco povede už dřív. Rozhodně v těch úvodních závodech nemám co ztratit.

Jsou pro tebe španělské jednorázovky a následně Algarve ideálním startem?

Takhle jsem to chtěl. Předloni jsem jel na začátek Katar a Omán, vloni jen Omán. Tyhle závody, co mě čekají teď, jsem nikdy neabsolvoval. Ale nechtěl jsem cestovat daleko do tepla a pak hned zpátky. Věděl jsem, že mi v lednu budou dělat ty zuby. Bylo pro mě lepší zůstat v Evropě a trénovat na Mallorce. Po Algarve tam ještě na pět dní pojedu. Jestli bude tenhle model ideální, to budu schopen říci 12. dubna po Roubaix...

styby a cav rozhovor 1

Váš tým vletěl do sezóny 2015 jako uragán, na silnici má po Dubaji už osm vítězství. Co říkáš na tuhle bilanci?

Doufám, že je to zase předzvěst skvělé sezóny. Výborně začal Mark Cavendish, Gianni Meersman vyhrál závod v Austrálii, teď zase předváděl Niki Terpstra skvělé výkony v Kataru. Tak doufám, že tu bilanci vítězství v dohledné době rozšířím i já. Přece jen jsem poslední závod vyhrál v říjnu Binche-Chimay-Binche. Pomalu je na čase s tím něco udělat :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.