SuperCycling.cz

Kreuziger před klasikami: Hlavním cílem je Lutych

18. 4. 2015, 13:11

Poslední závod jel Roman Kreuziger skoro před měsícem. Po Milán-San Remo cyklista stáje Tinkoff-Saxo hodně trénoval, dva týdny strávil na kempu ve vysoké nadmořské výšce na Tenerife na sopce Mont Teide. Teď se opět vrací do kolotoče závodů. Už zítra se postaví na start první z ardenských klasik, Amstel Gold Race. Závodu, který v roce 2013 vyhrál a jede ho už posedmé.

roman-amstel-hore

Když budeš v neděli nastupovat start, budou se ti dva roky staré vzpomínky hodně vracet?

Člověku se ty chvíle samozřejmě vybaví, ale rozhodně mě to nebude nijak svazovat. Je to krásný závod, který jsem měl vždycky rád. A těším se na něj.

Co od sebe očekáváš?

Skoro měsíc jsem nezávodil a ten výpadek asi bude trochu znát. Ale s tím rizikem jsme do toho šli. Důležité jsou pro mě všechny ardenské klasiky, ale hlavním cílem je Lutych. Proto jsme s týmem zvolili model nejet Baskicko a místo toho soustředění. Na Lutychu by to mělo gradovat.

Jak se cítíš po soustředění na Tenerife?

Po návratu jsem se moc dobře necítil. Ale při přechodu z té výšky mívám problémy vždycky. Domů jsem přijel včas a poslední dny už jsem absolvoval dva kvalitní tréninky za motorkou na Gardě. Doufám, že to bude dobré.

Kolik vás na Teide z týmu bylo?

Měli jsme tam jen malou skupinku. Celou dobu tam se mnou byl Rovnyj, ze začátku ještě Beltran. Ale na Tenerife je ta příprava hodně individuální, velká skupina není zapotřebí. Když člověk najede do kopce, stejně si jede podle svých wattů. Ten nejdelší měří 40 kilometrů, jede se od moře do výšky 2200 metrů a trvá to přes dvě hodiny. Jel jsem ho několikrát.

tinkof na amstel

Potkali jste se tam s Leopoldem Königem?

Spíš jsme se míjeli. Bylo tam tohle dobou víc lidí z různých týmů. Je tam jeden hotel, takže se vídáme, ale každý pak trénuje stejně podle sebe.

Už zítra tě čeká Amstel a budeš lídrem vašeho týmu.

A spolu se mnou ještě Dán Michael Valgren. To je mladý závodník, který ale poslední dobou hodně vyspěl a je třeba mu dát šanci, aby si taky zkusil lídrování. Je hodně rychlý a v budoucnu je schopen závody jako Amstel vyhrávat.

Koho považuješ za největší favority?

Těch lidí je víc, pole je strašně vyrovnané. Nedá se říct jedno jméno. Hlavně doufám, že budeme úspěšní my. Amstel je hodně nervózní závod, který rozhodují nejen nohy, ale i zkušenosti a spousta dalších faktorů.

roman amstel dvojke

Ardenské klasiky pojede i další Čech Petr Vakoč, jehož v dosavadní části sezóny všichni chválí. Co říkáš na jeho progres?

Jezdí dobře. Doteď hlavně pracoval pro různé lídry, teď by mohl mít trochu víc prostoru pro sebe. Hodně se zlepšuje. Ardenské klasiky pojede poprvé, bude to pro něj něco nového, ale tyhle závody by mu měly sedět. Je to velký příslib do budoucna.

Myslíš už taky na Giro d´Italia?

V tuhle chvíli vůbec. Teď pro mě vrcholí první část sezóny a soustředím se na ardenské klasiky. Pak budu řešit Giro.

A řešíš termín rozhodnutí Sportovního arbitrážního soudu v tvém případu? Nakonec by to mělo být až 10. června.

Nic to se mnou nedělá. Doufám, že tenhle termín už je definitivní. Úplně jsem to vypustil z hlavy, s mým právním zástupcem doktorem Šťovíčkem jsem teď mluvil asi po měsíci. Řeší to s ním hlavně manželka, která mi s tím hodně pomáhá. Já se soustředím na závody a uvidíme, jak všechno dopadne.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.