SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Na Kanárech jsem objel Grand Tour

16. 2. 2016, 22:57

Už ve středu si Roman Kreuziger v sezóně 2016 poprvé připne na záda startovní číslo, konkrétně dvanáctku. Bude jedním ze dvou lídrů stáje Tinkoff v 62. ročníku závodu Kolem Andalusie, mezi cyklisty označovaného spíš jako Ruta Del Sol. Jede ho poprvé v kariéře a před startem sezóny poskytl Supercycling.cz následující rozhovor.

roman-horni-ruta-razg

Romane, jak se před vstupem do sezóny cítíš?

Období tréninku bylo dlouhé, poslední kemp na Kanárských ostrovech trval přes měsíc. Jsem připravený dobře a udělal jsem důležitý základ k sezóně. Uvidíme, na co to bude stačit hned v prvních závodech.

Co všechno jsi na Kanárských ostrovech v lednu zvládl?

Podle čísel, hodin v sedle i výškových metrů jsem objel jednu Grand Tour. Spoustu času jsem trávil s trenérem, který tam se mnou byl přes tři týdny. Z týmu nás tam nejdřív bylo osm, pak pět a nakonec jsem zůstal sám. Ze závodníků tam se mnou byli dlouho slovenští kluci Baška, Kolář a mladý Sagan.

Váš tým oznámil, že v Andalusii budete s Majkou dvěma lídry. Vyhovuje ti to?

Už jsme si to s Rafou takhle zkusili vloni v Ománu a sedlo nám to. Čekají nás dvě etapy s dojezdem na kopec, jedna časovka a uvidíme, jak na tom budeme. Jako tým určitě máme na dobrý výsledek v celkovém pořadí. Pro mě osobně je to na start sezóny perfektní závod a měl bych se na něm výborně rozjet směrem k Tirrenu, které by mělo být takovým prvním vrcholem.

roman rozhovor ruta 2

Bereš to tak, že od tebe bude tým letos čekat top výsledky?

Já sám jdu do sezóny s tím, že bych se chtěl vrátit na úroveň, kde jsem byl v roce 2013. Budu závodit s čistou hlavou a vím, že dostanu prostor i jako lídr. První vrchol sezóny by měl přijít na Tirrenu a pak na klasikách.

První Grand Tour tě čeká na Tour de France s Albertem Contadorem. Kdy spolu pojedete poprvé?

Na Baskicku. Jinak by naše programy měly být odlišné. Ale to bohatě stačí. On ví, že mi může věřit, známe se dobře a dlouho. Ví, co ode mě může čekat.

Jak zatím hodnotíš úvod sezóny z pohledu týmu?

Ty důležité starty teprve přijdou, ale třeba Peter Sagan hned na úvod v Argentině ukázal solidní formu. I přesto, že neměl lehkou zimu, protože s tím dresem mistra světa je spojená spousta nejrůznějších akcí, kam prostě musel. Ale věřím, že na klasiky bude v pohodě a bude bojovat o top výsledky.

romankoroz

Váš tým po sezóně zřejmě skončí, Oleg Tinkov už ho dál nebude podporovat. Máš nějaké aktuální informace, jak to s jeho odchodem z cyklistiky vypadá?

Olegovi se nepovedlo dotáhnout reformy, o které usiloval, hlavně v otázce prodeje televizních práv. Zatím je to nastavené tak, že tým bude podporovat do konce sezóny a očekává od nás stoprocentní přístup a samozřejmě co nejlepší výsledky. Co bude s týmem dál, to se uvidí až později. Teď to nikdo není schopen přesně říci.

Tobě každopádně končí smlouva, takže budeš bojovat i o kontrakt.

S tím do sezóny jdu. Chtěl bych chytit už začátek, ale když něco nevyjde, nesmím panikařit. Není to první smlouva, o kterou bojuju. Týmy už mě za ty roky znají, ale i tak potřebuju nějaké slušné výsledky. Věřím, že to bude dobrý rok. Jak pro tým, tak pro mě.

Program sezóny

Kolem Andalusie

Strade Bianche

Tirreno-Adriatico

Milán-San Remo

Kolem Bakicka

Amstel Gold Race

Valonský šíp

Lutych-Bastogne-Lutych

vysokohorské soustředění

Kolem Švýcarska

mistrovství republiky

Tour de France

Clasica San Sebastian

OH v Riu

Vuelta

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.