SuperCycling.cz

Petr Vakoč: Závody v Kanadě jsou moje nejoblíbenější

8. 9. 2016, 07:02

V úterý odletěl Petr Vakoč z Paříže do Kanady speciálem, který většinu cyklistů z Evropy přepravil na nadcházející dvě jednorázovky WorldTour: GP de Québec (pátek) a GP de Montreal (neděle). „Moc se na ně těším, jsou to moje nejoblíbenější závody z celého roku,“ říká cyklista stáje Etixx-Quick Step v rozhovoru pro Supercycling.cz.

vakok1

Jak se po pauze cítíš?

V neděli jsem jel ve Francii po té přestávce první závod (GP de Fourmies) a byl jsem příjemně překvapen. Po olympiádě jsem absolvoval kemp v Livignu, doma jsem zvládl pár tréninků a jel jsem hned na závody. Pomáhal jsem sjíždět únik a ještě jsem rozjížděl spurt. Nakonec jsem strávil na špici víc času, než bylo v plánu. Od tří kiláků do kilometru a půl jsem jel vpředu a vyšlo to super, protože Kittel vyhrál. I když to bylo hodně těsné.

Co všechno jsi stihl natrénovat v Livignu?

Byl jsem tam čtrnáct dní, abych se dal po olympiádě zase dohromady. Udělal jsem dost práce, a i když jsem tam byl z týmu sám, našel jsem dobrou skupinu. Bylo tam dost italských cyklistů, jeden trénink jsme dokonce jeli s Aruem. Bylo to docela dobré, jen v tom kopci jsem ho prostě neutrhl (smích).

vakok4

Jak vzhlížíš k nadcházejícím startům v Kanadě?

Moc se na ně těším. Po Tour a olympiádě jsem si orazil, ve výšce v Livignu jsem ještě něco natrénoval a cítím se dobře. Obě ty kanadské klasiky mi sedí. Jsou to asi vůbec moje nejoblíbenější z celého roku. Předloni jsem je jel poprvé jako neoprofi, teď jsem o dost dál.

Čím si tě kanadské klasiky tak získaly?

Atmosférou, nádhernou tratí, krásným okolím. Já na okruzích závodím hodně rád a tady se mi to moc líbí. Věřím, že něco ukážu.

Budeš lídrem vašeho týmu?

Asi by se mělo jet na mě a Juliana Alaphilippa, možná i na Mattea Trentina. Těch karet budeme mít víc.

vakok2

Co tě ještě čeká v dalších týdnech?

Teď mám program hodně nabitý. Hned jak se vrátím z Kanady, jedu GP de Wallonie, pak mistrovství Evropy. Všechno jsou to závody, které mi profilově sedí, a směřoval jsem k nim přípravu na závěrečnou část sezóny.

A dál? Počítáš s mistrovstvím světa v Kataru?

Uvidíme. Taky bude záležet, jestli nakonec pojedeme časovku týmů (stáje WorldTour ji chtějí na protesty proti praktikám UCI bojkotovat). Pokud bych byl v nominaci, asi bych zůstal i na individuální závody. Ještě to budeme řešit. Přece jen jsem měl letos dost náročný program, začínal jsem už v lednu v Austrálii.

vako pozvanka obrazek

Už spřádáš plány, jak vyplníš posezónní volno?

Zatím mám jasno o jedné akci. Budu pořádat takový workshop pro fanoušky, mladé cyklisty, hobbíky. Uskuteční se 22. října v Centru pohybové medicíny v Praze na Chodově. Budu tam mít odborníky, se kterými spolupracuju na přípravě mimo kolo. Ať už jde o fitness, fyzio, regeneraci nebo třeba mentální trénink. O téhle akci budu ještě detailně informovat i tady na webu Supercycling.cz, který je mediálním partnerem semináře. Bližší informace najdete už teď na webu www.1mss.cz/2016-10-15praha, kde se můžete i hlásit.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.