SuperCycling.cz

Petr Vakoč: Pracovat pro Urána je radost

30. 3. 2015, 09:13

S pocitem dobře odvedené práce cestoval ze závodu Kolem Katalánska domů Petr Vakoč. Pracoval pro kolumbijského lídra týmu Etixx-Quick Step Rigoberta Urána, pomáhal rozjíždět spurty a byl hodně vidět. Naposledy v závěrečné etapě, kdy prakticky sám sjel nebezpečný nástup Dana Martina.

vakoc-k-rozhovoru-kata-1

Petře, jak jsi spokojen se svým vystoupením v Katalánsku?

Naprosto. Formu mám dobrou. Ve všech etapách jsem udělal to, co se ode mě čekalo, někdy i víc.

Nemrzí tě, že jsi musel potlačit osobní ambice?

Já jel na závod s jasně danými úkoly. Mrzí mě jen, že jsem nebyl vpředu v sobotní etapě, kdy jsem mohl něco zkusit. Říkal jsem si už před startem, že by mohl vydržet únik, což se taky stalo. Ale byl jsem ve špatné skupině. Jinak moc prostoru něco zkoušet nebylo. Měl jsem za úkol tahat vždycky až v závěru etap. Kromě té nejtěžší.

Jaký lídr je Rigoberto Urán?

Je strašně nad věcí. Nijak nás nestresuje. Je to strašně fajn kluk, jeden z nejpohodovějších lidí, co znám. Má rád srandu, je hodně do party. Je radost pro něj pracovat, ale ta práce pro jednotlivé lídry se moc neliší.

vako za uranem 3

Rigoberto Urán, za ním Petr Vakoč.

Ke komu má Urán nejblíž?

Asi k Brambillovi. Byli spolu i na pokoji. Brambilla má za úkol se o Riga pořád starat, nehne se od něj. V Katalánsku byli v sestavě našeho týmu i dva španělští kluci Verona s De la Cruzem, takže s nimi mluvil španělsky a s ostatními anglicky.

V závodě byli hned čtyři Češi. Potkávali jste se v pelotonu hodně?

Jak kdy, protože každý z nás pracoval pro svůj tým a měl trochu jiné úkoly. Ale když jsme se v balíku potkali, bylo příjemné prohodit pár slov česky. Třeba v posledním okruhu závěrečné etapy jsem se potkal s Hirtem i Königem a dělali jsme si srandu, že si zaspurtujeme o nejlepšího Čecha :-) (Hirt byl nakonec o jedno místo před Vakočem - pozn. aut.).

vakoc k rozhovoru kata 2

Řada lidí čekala hlavně od Leopolda Königa podstatně lepší výsledek. Co jsi na jeho výkony říkal ty?

On na začátku něco ztratil a pak musel logicky víc pracovat pro tým. A to zvládal fantasticky. Třeba v sobotu jel skoro celou etapu na čele balíku a sjížděl únik.

Co tě čeká v dalších dnech?

Teď budu chvilku doma a příští týden jedu Kolem Baskicka. Sestava našeho týmu bude obměněná, lídrem by měl být Kwiatkowski. Tak budu pracovat pro něj.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    31. 3. 2015, 07:31 (před 6 roky)

    Parádní domestik, který by měl na menších závodech dostat prostor. Je slušný v kopcích, v časovce, má výborný pohyb v balíku. Na Tour to nevypadá, Petr má slíbenou Vueltu. Na Tour pojedou s Kwiatkowskim a Cavendishem a ta sestava už je teď skoro daná podle mě.

  • Radek Pokorný
    31. 3. 2015, 00:15 (před 6 roky)

    Tak z Vakoče se nám stal parádní domestik. Těžká práce pro tým a bez výsledků ve výsledkové listině. Možná bude pro tým tak dobrý a jeho kvality budou chtít využít i na TdF. Nechme se překvapit. Bylo by to skvělé ho tam vidět.