SuperCycling.cz

Petr Vakoč: Cavendish nás pozval do nejlepší restaurace

9. 2. 2015, 11:09

Se skvělými pocity se vrátil domů z Dubaje Petr Vakoč. Cyklista týmu Etixx-Quick Step zažil vydařenou premiéru v sezóně. Lídr táje Mark Cavendish vyhrál dvě etapy a díky skvělé práci všech kolegů vybojoval i celkové vítězství na Dubai Tour. „Měl velikou radost a za odměnu nás vzal do jedné z nejlepších restaurací v Dubaji,“ prozradil Petr, který domů přiletěl v neděli, ale už dnes odlétá trénovat na Mallorku před dalšími závody.

vako-po-dubaji-1

Co se servírovalo na oslavu?

Šli jsme do vyhlášené restaurace Qbara, která se prezentuje moderní arabskou kuchyní. Byli to asi nejlepší jídlo, jaké jsem kdy v životě jedl. Ochutnali jsme od všeho trochu. Vždycky nám přinesli nějaké jídlo doprostřed stolu a každý si bral. Byly tam předkrmy, hlavní chody i dezerty. A samozřejmě jsme si přiťukli šampaňským. Bylo to od Marka moc hezké. Celý tým si to v Dubaji užil. Pro mě je potěšením tahat, když člověk ví, že má někdo z kolegů šanci jet o celkové vítězství.

veceem kluci

Večeře pro týmové kolegy v luxusní restauraci Qbara. Fotka je z Twitteru Marka Cavendishe.

V závodě jsi byl hodně vidět. Uspokojil tě první start z osobního pohledu?

Naprosto. Cítil jsem se dobře a doufal jsem, že slušnou formu z tréninku dokážu přenést i do závodu, což se povedlo. Hlavně bylo důležité, že jsme měli Cava, který už má výbornou formu teď na začátku sezóny. Vsadili jsme všechno na něj, měli jsme opravdu silný tým.

Věřil jsi, že je Cavendish schopen zůstat ve hře i po té nejtěžší etapě s cílem na kopci?

Byli jsme si ty klíčové pasáže projet hned první den po příletu. Věděli jsme, že když to jako tým zvládneme podle plánu, tak Cava udržíme ve hře. A on tam zajel výborně a tolik neztratil. Do posledního dne jsme šli s tím, že to musíme zvládnout a vsadili jsme všechno na závěrečný spurt. Díky rychlým nohám Marka i výborné práci ostatních jsme to dokázali. Pro všechny to bylo obrovské zadostiučinění.

Cavendish není příliš oblíben mezi novináři, často reaguje podrážděně. Jaký je uvnitř týmu?

Skvělý kluk, hodně emotivní. Když skončil ve druhé etapě druhý, hned za námi přišel a všem se omlouval, že to pokazil. Je to člověk, který hodně dokáže ocenit práci druhých.

Můžeš prozradit, co přesně jsi měl za úkol v etapách ty?

S Veronou jsme měli udržovat úniky na rozumné hranici a sjíždět je. Závěry etap už byly na dalších závodnících, kteří jsou s Markem v tom sprinterském vláčku.

vakoc po dubaji 3

Petr Vakoč na nedávné týmové prezentaci s kolegy Trentinem, Boonenem a Štybym.

Do něj se možná trochu překvapivě zapojoval i nováček Lukasz Wisniowski.

Byl s Markem už v Argentině a osvědčil se. Teď většinou jel po Tony Martinovi a po něm zůstávali ještě Sabatini a Renshaw. Lukasz je dost vysoký závodník, člověk se za něj dobře schová. A má opravdu velikou sílu.

Tobě teprve týden před startem sundali sádru z ruky. Bylo všechno v pohodě?

Naštěstí ano. Ruka je pořád citlivější. Třeba když jsem si bral na bufetu v padesátce bidon, trošku mě to zabolelo, ale jinak bylo všechno bez problémů a v ničem mě to nelimituje.

Jak se ti líbilo v Dubaji?

Závod byl skvěle organizovaný, krásné počasí. I ty etapy byly zajímavé, třeba ta nejtěžší byla parádní. Město je nádherné. Člověku to připadá jak obrázky z budoucnosti. Některé ty stavby jsou neskutečné. A poslední den jsem skočil i do moře, když už jsme tam byli. Nebylo úplně studené, koupat se v něm dalo. Akorát už nesvítilo tolik sluníčko, když jsme tam šli. Přece jen to bylo až po etapě.

Dalším startem pro tebe bude od 18. února etapák Kolem Algarvě v Portugalsku. Co od něj očekáváš?

Pojedu tam rovnou z Mallorky a bude to další příprava. Naším lídrem byl měl být Michal Kwiatkowski, pro něj půjde o takový první velký test v sezóně. Pojede i Tony Martin, protože je tam časovka, a taky Zdeněk Štybar. Se Štybym to bude jediný náš společný start v první části sezóny. On to všechno ladí ke kostkovým klasikám, u mě to bude směřovat ke Katalánsku, Baskicku a ardenským klasikám. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.