SuperCycling.cz

Petr Vakoč: Druhé místo bylo maximum

12. 4. 2017, 23:39

Na klasice Brabantský šíp obhajoval Petr Vakoč prvenství. A moc nechybělo, aby se mu to podařilo. V závodě skončil Čech z týmu Quick-Step Floors těsně druhý, když ho ve spurtu vedoucí skupiny porazil pouze Ital Sonny Colbrelli (Bahrain Merida). „Trochu mě mrzí, že to nevyšlo na vítězství, ale v dané situaci bylo druhé místo maximem,“ řekl Vakoč.

vako-napiuke2

Když jste s Wellensem v závěru sjížděli vedoucí skupinu, ztratil jsi hodně sil?

Ještě nějakých pět kilometrů před cílem jsem si myslel, že je po závodě. Sice jsme je dokázali v posledním kopci dojet, ale bylo to pak hodně těžké. Vůbec nebyl čas si vydechnout. Chtěl jsem soupeře zaskočit hned, jak jsme je dojeli, a nastoupil jsem ve stejném místě jako vloni. Ale nedokázal jsem udělat nějaký rozdíl a počkal jsem na spurt.

Ve skupině jsi měl ještě kolegu z týmu Devenynse a vypadalo to slibně.

Ale i tak jsem věděl, že bude moc těžké Colbrelliho předjet, protože je hodně rychlý. Dries (Devenyns) mi hodně pomohl, skvěle rozjel spurt, ale prostě mi chyběly síly a líp to nešlo. Colbrelli byl na ten závěr o něco čerstvější.

Převládá radost z druhého místa nebo mírné zklamání, že to nevyšlo na vítězství?

S výkonem jsem maximálně spokojený. Radši bych samozřejmě vyhrál, mým velkým cílem bylo prvenství zopakovat. Konečný výsledek trošku mrzí, ale jsem potěšený, jakým způsobem jsem se dokázal dotáhnout dopředu a těším se na další závody. Pódium je pořád dobré.

vakonapiuke1

Jak jste měli rozdělené role s vítězem Flander Gilbertem?

Byli jsme dva lídři. V závěru jsme se dohodli, že pojedeme na mě. Když nastoupil Wellens, Gilbert na mě houknul, ať jedu. On měl v háku Matthewse a nechtěl ho tam dovézt, protože by nás ve spurtu porazil. Hodně mi pomohl.

Je to pěkné, když na tebe de facto jede vítěz Flander.

Přitom jsme se spolu letos viděli jen na prvním soustředění, já pak odletěl do Austrálie. Teď jsme spolu jeli první závody a budeme spolu následující dva týdny. Je to týmový hráč, má obrovské zkušenosti a skvělý pohyb v balíku. Je hezké, že mi pomohl člověk, který před pár dny vyhrál Flandry. Nemá problém s tím jet na mlaďase :-) Hodně mi radil a myslím, že se od něj můžu spoustu věcí naučit.

Jak budou vaše role rozděleny na další ardenské klasiky?

V neděli na Amstelu by to mohlo být podobné, měl bych mít volnou ruku. Asi budeme lídry se Štybym a Gilbertem. Bude tam ještě Dan Martin, ale pro něj tohle úplně není hlavní závod, bude spíš lídrem na Valonský šíp a Lutych. Tam zas já budu hlavně pomáhat.

Blesklo ti po druhém místě hlavou, že jsi napodobil nedělní výsledek Zdeňka Štybara z Roubaix?

Po závodě jsme si volali a řekli jsme si, že to v neděli musíme vylepšit :-)

A vylepšíte?

Trošku nás mrzí ten změněný závěr, že vypustili poslední Cauberg. Takhle se naposledy jede asi 19 kilometrů před cílem. Možná to bude víc sedět sprinterům, ale my máme silný tým a vezmeme to útočně, abychom vyhráli.

Na Brabantském šípu jsi měl jako obhájce jedničku na zádech. Bylo to svazující?

Spíš jsem si to užíval. Snažil jsem se, aby mi to moc nesvazovalo ruce. Bylo to poprvé v profesionální kariéře. Na mistráku republiky  jsem taky obhajoval, ale tam dostal jedničku Sagan jako mistr světa. Čísla si normálně nenechávám, většinou je někomu dám, ale tohle si nechám.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.