SuperCycling.cz

Peter Sagan v Teplicích: Biky jsou pro mě zábava

29. 4. 2016, 22:47

Peter Sagan způsobil pozdvižení v České republice! Slovenský mistr světa s předstihem dorazil do Teplic, kde se zítra v rámci „silniční dovolené“ postaví na start druhého závodu Českého poháru v cross country horských kol. 

SetWidth680-sagos-k-horni-tepl

Vítěz letošních Flander nebo další slavné klasiky Gent-Wevelgem budí v Teplicích obrovskou pozornost. Kvůli slovenskému cyklistovi stáje Tinkoff se tam chystá spousta fanoušků nejen z České republiky, akreditovala se řada zástupců médií.

Americký tým GoPro přijel do Teplic jen kvůli tomu, aby natočili několik minut videa „Behind the scenes“. Nasadili Peterovi kamery všude, kde mohli. Svou přehnanou pracovitost ale odnesli tím, že jim dron zaletěl do stromů a havaroval. Naštěstí to nikdo neodnesl zdravím...

Kolegovi Honzovi Němcovi z partnerského webu mtbs.cz se dnes povedl husarský kousek. Spolu s fotografem Michalem Červeným se k Saganovi dostali a měli možnost ho chvíli zpovídat a fotit. I když pár hodin trvalo, než se k největší hvězdě současné světové cyklistiky prokousali.

Jejich rozhovor přebíráme v plné šíři, i když je vzhledem k zaměření mtbs.cz logicky hlavně o horských kolech.

Peter, řekni nám, jaké to je přesednout v rozjeté sezoně ze silničky na bika?

Je to zábavné, ale strašně náročné. Hlavně kvůli tomu, že na silnici je to úplně jiná intenzita, na horáku je start a jedou se bomby až do cíle, člověk si nemá kde oddychnout. Na silnici se nejdřív rozjíždíš, pak se tempo stupňuje, na horáku jsi pořád fresh a najednou jsi kyselej :-) Nedá se to odbourat a v tom všem řešíš spoustu věcí v technice, kde je kořen, jakou jet stopu ve sjezdu.

dotetice sagan biky

Asi jsi neměl moc příležitostí něco na biku něco natrénovat...

Právě že vůbec nic. Každopádně by bylo o mnoho lepší, kdybych na to speciálně trénoval. Já jsem do teď jezdil jen tak a uvidíme, co nám to řekne. Jsem teď v období, kdy mám odpočinek, takže jsem tady, dalo by se říci, jen tak pro pobavení, než kvůli nějakému výsledku.

Takže žádný výsledek neočekáváš?

Nevím, vůbec netuším, jak bych mohl skončit. Jediné, co vím, že nemůžu to první kolo napálit jako v Grazu. Vyhrát první kolo není všechno :-) Nerad bych, aby mi ve druhém kole došlo. Je to velké ponaučení.

Co ti napověděl Graz?

Že jsem spadl a že nemůžu tak riskovat :-) Jsem rád, že jsem vůbec tady v Teplicích.

Takže pád v Grazu tě neodradil?

Proč by mě měl odradit, byla to moje vina, že jsem spadl. Stalo se to v jednoduchém sjezdu a uklouzlo mi přední kolo. Nejhorší bylo, že jsem spadl ve velké rychlosti a pak jsem prostě dál nemohl pokračovat v závodě.

jest sagan bikykjj

Hodně se spekuluje o tvém zájmu startovat na olympiádě v Riu i na horských kolech, Můžeš to potvrdit?

Olympiádu zatím neřeším. Není to ani ve stadiu rozmýšlení. Olympiádou se teď prostě nezabývám.

Můžeš krátce zhodnotit dosavadní část silniční sezóny?

Je velmi dobrá, jsem hodně spokojený. Je strašně příjemné vozit dres mistra světa, ve kterém jsem vyhrál Flandry, což je pro mě veliký úspěch. Jsem opravdu nadšený!

Prozraď fanouškům, co rád děláš, když máš volno? Třeba jako teď...

Horáky jsou moje zábava, já se tím bavím. Jezdím třeba i na motorce - krosce, což asi není optimální, ale co už, když mě to baví :-) S manažerem hraju FIFU, sleduju filmy, rád lyžuju, v létě zase koupání a vodní skútr. Mám hodně zájmů, asi to ale není dobré, hlavně pro mojí ženu. Zkrátka akční život!

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.