SuperCycling.cz

Pavel Padrnos: Chceme být dobří na všech frontách

27. 1. 2015, 08:12

Jedním ze sportovních ředitelů českého týmu AWT-GreenWay je bývalý skvělý profesionál Pavel Padrnos. V minulých sezónách to spolu táhli jen s René Andrlem, teď k nim přibyl ještě další bývalý závodník, Slovák Martin Riška. „Troufám si tvrdit, že se nám podařilo poskládat opravdu dobrý tým a v sezóně budeme hodně vidět,“ říká Padrnos.

pepan-1

Tým prošel velkou obměnou, z loňské sestavy zůstali jen Alexis Guerin a Alvaro Cuadros. Jak jsi spokojen s jeho složením?

Zatím všechno vypadá hodně dobře. Máme za sebou dvě soustředění a s týmem jsem spokojený. Kluci jsou ve slušné kondici. Třeba zrovna Alexis mi udělal velkou radost. V nějaké formě zakončil loňskou sezónu a podle testů teď zaznamenal velký progres. To mě opravdu těší. Hodně dobře vypadají i někteří další závodníci, třeba Němci.

Kromě Alexise by se měl role lídra zhostit i Jakub Novák, který prošel BMC i týmy v Itálii. Co si od něj slibuješ?

Jakuba znám hodně dlouho, pomáhal jsem mu do Itálie. Vím, že v BMC měl nějakou krizi, nešlo mu to podle představ, ale teď je vidět, že má zase velkou chuť a motivaci. Díky svým zkušenostem by měl patřit k lídrům. Co se týče výsledků testů, váhy a dalších faktorů, je v číslech, jak my říkáme. To znamená, že je to dobré.

team AWT 2015

AWT-GreenWay 2015 - horní řada zleva: Jakub Novák, Michal Schlegel, Alexis Guerin, Matěj Bechyně, Alvaro Cuadros, Maxmilian Schachmann, spodní řada zleva: Przemyslaw Kasperkiewicz, Rayane Bouhanni, Jan Brockhoff, Roman Lehký, Ivan Garcia Cortina, Erik Baška.

Berete to tak, že pro Jakuba jde o jednu z posledních šancí, pokud se chce v kariéře posunout někam výš?

Ne jedna z posledních, ale poslední. On sám to dobře ví. Ale už od začátku je vidět, že se hodně snaží a kluci ho berou jako přirozenou autoritu.

Jaké bude mít tým priority v sezóně?

Chceme být dobří na všech frontách, ne se zaměřovat jen na nějaké závody. S tím jsme stavěli tým na letošní sezónu. Chceme uspět na klasikách v Belgii, proto přišli třeba Němci Schachmann a Brockhoff. Jsou tu závodníci do kopců jako Alvaro (Cuadros) nebo Alexis (Guerin), je tu zkušený Novák, letos máme i sprintera (Slovák Baška - pozn. aut.), tak bychom se měli prosazovat i v rovinatých závodech.

Skvělou pověst má i Rayane Bouhanni, který byl vloni jedním z nejlepších juniorů na světě. Co si slibuješ od něj?

Přechod do kategorie U23 pro něj bude velkou změnou. Ale věřím, že to zvládne. U někoho to chce víc času. Třeba Alvaro k nám před loňskou sezónou přišel s potenciálem excelentního vrchaře, ale minimálně tři čtvrtě roku bojoval s tím, aby dostál toho, co byl v juniorech.

pepan s lancem

Pavel Padrnos ještě jako aktivní cyklista s Lancem Armstrongem.

Jste jakousi farmou týmu Etixx-Quick Step. Komunikujete hodně s vedením i sportovními řediteli?

Když jsme na společném soustředění před sezónou, tak si máme co říct. Ale se spoustou z nich řešíme i jiné věci než cyklistiku. S většinou sportovních ředitelů Etixxu jsem závodil. S Aldagem, Schaffrathem, Bramatim. I s některými kluky z Etixxu. Třeba s Boonenem jsem byl dva roky v US Postal a pamatuju ještě Cavendishe, když začínal :-) Všeobecně platí, že sportovní ředitelé z Etixxu sledují naše závodníky. Vědí, co bereme za lidi a co od nich očekáváme.

Mluví vám do posil hodně generální ředitel týmu Etixx-Quick Step Patrick Lefevere?

Komunikace probíhá, každý má trochu jiný pohled. To je normální. My ty závodníky sledujeme celý rok, dobře je známe, a když někoho chceme, máme ho zmapovaného. Samozřejmě ta jména konzultujeme i s Patrickem.

Ve vašem týmu působí od letošní sezóny tři sportovní ředitelé. Co to bude obnášet v praxi?

Že je míň sendvičů v autě (smích). Ale Martin Riška jí naštěstí míň než my :-) I když budeme mít zdvojený program, můžeme být na těch důležitých závodech ve dvou, což je plus. Doufám, že budu víc jezdit s Riškou než s Andym, on toho opravdu hodně sní (smích).

pepa a andy AWT

Pavel Padrnos a René Andrle.

Je post sportovního ředitele pro bývalého závodníka ideální práce?

Děláš, co tě baví, pohybuješ se v prostředí, ve kterém vyrůstáš prakticky odmala. Během kariéry jsem získal dost zkušeností a rád je předávám. Hlavně mě těší, když si kluci vezmou nějaké ty rady k srdci a je na nich vidět progres.

Svezeš se na soustředění s klukama na kole?

Ne. Mohl bych, ale jezdím jenom nad deset stupňů (úsměv). Četl jsem, že při nižších teplotách to není zdravé a když vyjedeme do kopců, tam je chladno, takže radši jedu v autě :-) Nerad bych si přivodil nějaké svalové zranění... Ale vážně: práce kolem týmu je dost a na to kolo člověk často ani nemá čas. Na úvodních soustředěních se dělá program, řeší se oblečení, hodně mluvíme se závodníky. Máme s nimi individuální pohovory. Chceme, aby spolu hodně komunikovali a měli profesionální přístup, až od nás půjdou dál.

Máš víc práce, než v době, když jsi sám závodil?

Cyklista má čistší hlavu. Odjede si závod, jde na regeneraci, masáž, večeři. Já musím pořád něco plánovat a řešit, přemýšlet nad dalším dnem. Někdy až lituju, že už nejsem cyklista :-)

S čím bys byl spokojený na konci této sezóny?

Kdyby se někomu z kluků povedl transfer do velkého týmu. Největší potenciál má v tuto chvíli Alexis Guerin, který udělal obrovský pokrok. A samozřejmě by nebylo špatné překonat počet vítězství.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.