SuperCycling.cz

Ondřej Cink jede na Tour!!! Je to splněný sen, říká

19. 6. 2017, 21:40

Už během závodu Kolem Švýcarska, kde skončil celkově 19., se tahle možnost probírala. Ondřej Cink figuroval mezi náhradníky stáje Bahrain Merida pro Tour de France, ale situace se změnila. Dnes mu sportovní ředitel telefonoval, že je v devítičlenné sestavě svého týmu pro 104. ročník Tour, který startuje 1. července v Düsseldorfu!

bau1

Ondro, gratuluju k Tour. Jsi hodně překvapený?

Dnes už to úplně tak velké překvapení nebylo, ale radost mám obrovskou. Řešili jsme to průběžně během závodu Kolem Švýcarska. Sivcov měl teď těžký pád při Kolem Slovinska, Navardauskas má stále problémy se srdcem a musí mít měsíc klid bez kola. No a Haussler, který měl taky Tour podle původních plánů jet, byl na druhé operaci s kolenem. Tři lidi vypadli a jedu já :-)

Rozhodlo se to už při Švýcarsku?

Ne, až dnes. Proběhl mítink sportovních ředitelů našeho týmu. Měli zprávy o zdravotních problémech ostatních kluků a definitivně rozhodli, že pojedu já. Určitě mi pomohly i výkony v kopcích ve Švýcarsku.

bau2

Co pro Tebe Tour znamená?

Splnění snu. Jsem za to hrozně rád, člověk už výš nemůže jít. Na silnici je Tour nejvíc.

Na silnici jsi prvním rokem a hned jedeš Grand Tour. Původně jsi ji jet neměl. Nemáš z toho trochu obavy?

Bojím se hrozně. Možná ještě víc, než když jsem jel v lednu v Austrálii první závod na silnici. Vždyť mým nejdelším závodem bylo právě teď Švýcarsko a bylo to pro mě hodně náročné. Jsem unavený a vůbec si nedokážu představit, co se se mnou stane během tří týdnů.

bau3

Bojíš se i toho stresu, který každoročně na Tour panuje?

Právě. Tour je daleko výš, než všechny závody, které jsem zatím absolvoval. A ten stres, který tam panuje, si zatím nedokážu moc představit. Bude to pro mě něco nového. Nečekal jsem to, mám velkou radost. Jen doufám, že to nepřišlo moc brzy. Nerad bych totiž na Tour po deseti dnech slezl z kola.

Bude lídrem vašeho týmu znovu Izagirre, s nímž jsi teď jel Kolem Švýcarska?

Ano. My jsme spolu letos jeli skoro všechny závody. I teď jsem pro něj odvedl dobrou práci a on je s tím spokojený. Jsem rád, že to takhle vyšlo. Byli jsme spolu před Švýcarskem i na kempu ve vysoké nadmořské výšce na Tenerife. Byl tam s námi ještě Bole, který taky pojede Tour, a Antonio Nibali se sprinterem Colbrellim. Dalo mi to tam hodně a myslím, že i proto mi Švýcarsko takhle vyšlo.

bauuu4

Jsi s 19. místem spokojený?

Maximálně. První tři etapy jsem se trochu trápil. Byl jsem měsíc bez závodů a trvalo mi, než jsem se rozjel. Odpadal jsem v závěru etap i na rovině, bylo to na mě hodně rychlé. Ale jak přišel první dojezd na kopec, cítil jsem se super. Dobře jsem pracoval pro našeho lídra a jsem spokojený, i když to byl hrozně těžký týden. Byl jsem celkem unavený, ale i tak jsem na závěr zajel na mé poměry slušnou časovku.

Mrzí tým, že Izagirre kvůli výpadku v jedné z etap přišel o šanci na výsledek v top 3 a nakonec skončil šestý?

Bohužel mu hned první horská etapa nesedla. Chtěl závod vyhrát, ale tímhle o naději přišel. Naštěstí už se pak v dalších dnech cítil dobře a bylo to vidět. Byl sám rád, že je všechno směrem k Tour v pohodě.

bau6

Pojedeš vzhledem ke startu na Tour mistrovství republiky?

Ne, vynechám ho. Po Švýcarsku toho mám plné zuby. Potřebuju trochu odpočívat a zároveň se zase rozjet směrem k Tour. Odjíždím tam už 27. června, času je málo.

Letošní rok je pro tebe i bojem o smlouvu, protože jsi měl podepsáno jen na tuto sezónu. Už máš trochu jasno, co bude v roce 2018?

Jasno už mám úplně, ale nic ještě nesmím ještě říkat :-) Jsem rád, že se to vyřešilo rychle a můžu se v klidu soustředit na další závody.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.