SuperCycling.cz

Ondřej Cink: Sezónu začnu v lednu v Austrálii

2. 12. 2016, 07:07

První krůčky coby silničář má za sebou nová posila nového WorldTour týmu Bahrain Merida Ondřej Cink. Dosavadní biker stáje Multivan Merida absolvoval krátké úvodní soustředění v Chorvatsku, dva týdny sám trénoval na Mallorce a brzy ho s celým týmem čeká ostrý tréninkový kemp opět v Chorvatsku. Sezóna se Ondrovi pomalu blíží, začínat bude pěkně zostra: hned v lednu v Austrálii!

profilovkeeee

Máš za sebou první krátký pobyt s týmem v Chorvatsku. Co všechno jste tam stihli?

Šlo spíš o takový první sraz informativního charakteru. Trošku jsme se seznámili, zkoušeli jsme oblečení, nastavoval se posed. Měli jsme i různé mítinky a takovou vyjížďku se sponzory.

Jak na tebe všechno působilo?

Byl jsem trochu vyjukanej... Je to obrovský tým. Já byl z biků zvyklý na čtyři týmové kolegy, tady je spousta závodníků, pět mechaniků, sedm masérů. Hrozně lidí, ani si nepamatuji všechny jménem.

s behrajnem cimb

Tým Bahrain Merida získal do svých řad esa kalibru Vincenza Nibaliho nebo Joaquima Rodrígueze. Jací jsou?

Tím, že to soustředění bylo tak krátké, nebyl ani čas se všemi nějak mluvit. Každý měl nejrůznější mítinky, individuální pohovory se sportovními řediteli, trenéry. Na první pohled jsou všichni úplně v pohodě, ale musíme k sobě najít cestu. Oni jsou někde jinde, já jsem na silnici neznámý. Počítám, že se lépe poznáme až na prosincovém soustředění v Chorvatsku, kde budeme od 8. do 20. prosince. Tam už bychom měli být kompletní. Na tom prvním soustředění ještě chyběli kluci z Lampre, které jejich stávající tým neuvolnil.

Byl na kempu někdo, s kým sis padl do noty?

Celkem jsem si rozuměl s Litevcem Navardauskasem nebo s Hausslerem, kteří mluvili anglicky. Jinak tam byla slyšet většinou jen italština. Je tam hodně italských závodníků, většina cizinců taky ovládá italštinu, takže mezi sebou mluvili spíš touto řečí. Ale manažer říkal, že úřední řečí bude angličtina, že bude chtít, aby i Italové mluvili anglicky.

purito a nibali na tiskovkkkkk

Už víš, co by tě aspoň rámcově mělo ve tvé první sezóně na silnici čekat?

Určitě začnu sezónu na WorldTour závodech v Austrálii (Tour Down Under, Cadel Evans Great Ocean Race) a další program se bude odvíjet od toho, jak zajedu. Nikdo pořádně neví, co ode mě může čekat. Další závody budeme upřesňovat, ale co mi říkali, tak po Austrálii přichází v úvahu Katar nebo Omán, chtěli by mě na Strade Bianche, menších belgických klasikách a v jet bych mohl i Kolem Katalánska.

Bavili jste se i o tvé roli v týmu? Jak jsi sám řekl, nikdo pořádně neví, co od tebe může jako od bikera čekat.

Budeme pracovat na tom, abych byl dobrý v kopcích. Tělesné předpoklady mám k tomu, abych byl vrchař, který dobře zvládne kopcovitější etapáky. Vím, že mě čeká spousta práce, ale mým osobním cílem je být jednou dobrý na Grand Tours. Pořád jsem relativně mladý a mám prostor se jako závodník rozvíjet. Já sám se vidím taky jako vrchař, na nějaké těžké klasiky na větru to asi nebude.

k jimbaluuu

Co očekáváš od své premiéry v Austrálii?

Mluvil jsem s Petrem Vakočem, který tam jede taky. Říkal, že Tour Down Under je celkem pohodový závod na rozjetí, že to není nějaká velká hektika. Já se hlavně potřebuju zapracovat do takového toho silničářského tahu a musím ten etapák v první řadě dojet. Vůbec si teď nedokážu představit, jak to bude rychlé, co od toho čekat. Všechno pro mě bude nové, protože se silnicí mám minimum zkušeností. Vlastně jsem jezdil v rámci přípravy jen Bíteš a občas nějakou Lopatárnu.

Co jsi musel změnit?

Poslední dva roky jsem na silničním kole vůbec netrénoval. Jen na horském s užšími plášti. Dřív to bylo trochu jiné, protože na biky se trénovalo podobně jako na silnici. Na horských kolech byly závody delší, bikeři taky najížděli kilometry na silnici. Teď je to trochu jiné. Já byl zvyklý trénovat jinak. Nebyly to extra dlouhé tréninky, ale spíš intenzita. Vytrvalost mi bude trochu chybět, ale snažím se na tom pracovat.

na bikachj s jaraskrn

V uplynulých dnech jsi byl na individuálním soustředění na Mallorce. Kolik práce jsi tam udělal?

Snažil jsem se zapracovat právě na vytrvalosti, zařazuju víc silových tréninků, aby se ze mě stal takový ten „diesel“, jak říkají silničáři. Trénoval jsem tak čtyři až čtyři a půl hodiny. Sezóna bude dlouhá a nemůžu do toho skočit úplně po hlavě, abych to pak odskákal. Je mi jasné, že ten přechod bude těžký, ale těším se na to.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.