SuperCycling.cz

Ondřej Cink: Je to šok, v týmu už mluví o Tour!

19. 2. 2017, 20:44

Šok pro všechny i pro něj samotného. Ondřej Cink obsadil na skvěle obsazeném závodě Ruta del Sol v Andalusii konečné 9. místo a byl nejlepším ze závodníků stáje Bahrain-Merida. Zářil v horách, neskutečně překvapil v časovce. V týmu jeho výkony zahrnovali superlativy a dokonce už v souvislosti s Cinkem začali hovořit o možném startu na Tour de France!

jimbeee1

Deváté místo v takové konkurenci je skvělým výsledkem. Co na to říkáš?

Zatím je pro mě všechno nečekané. Vůbec jsem nečekal, že to půjde takhle hladce. Sám jsem překvapený a zároveň hrozně šťastný, že mi to takhle vyšlo. Snad jsem ukázal, že nejsem slabý článek a v týmu nebudu mít pořád jen roli domestika. Dokonce už se tu mluví o Tour de France, což je pro mě absolutní šok.

Je reálné, že bys na Tour jel už letos?

Původně jsem žádnou Grand Tour v plánu neměl, ale teď je možné, že se to změní. Říkali, že jsem na tom výkonnostně dobře a dali mě do širší nominace na Tour. Zatím je předčasné dělat z toho nějaké závěry, ale měl bych odjet na soustředění s částí týmu, která o Tour bude bojovat. Takže se možná pak nějak změní můj program. Zatím mám teď jisté Strade Bianche a pak Katalánsko.

jimbaueee2

Nepřipadá ti to všechno jako sen?

O tom se mi ani nezdálo... Ale pořád mám před sebou spoustu práce. Vůbec nevím, jak bych Grand Tour hned v prvním roce na silnici zvládl. Je to tři týdny a to už není sranda. Já mám teď za sebou pět dní a jsem docela unavený. Uvidíme, jak to půjde dál. Výsledky jsou zatím super.

Zazářil jsi ve dvou horských etapách včetně té královské.

Byl jsem strašně překvapený, že se mi jelo tak dobře. Měl jsem za úkol zůstávat co nejdéle s našimi lídry Izagirrem a Morenem. V té první etapě se mi to dařilo, a když jsem viděl, že se tam držím, měl jsem obrovskou motivaci vydržet až do konce. Chtěl jsem se taky trochu ukázat, aby tým věděl, že se mnou může počítat.

Pohyboval ses mezi takovými esy jako Contador nebo Valverde. Jaká to byla škola?

No hned v té první etapě předvedli právě tihle dva takový atak z vysokého tempa, že jsem na to koukal s otevřenou pusou :-) Vůbec jsem neměl na to, abych zareagoval. Na tohle ještě nemám.

A co královská etapa?

Dojezd byl tak těžký, že se nějak moc taktizovat nedalo. Každý jel v závěru za své. Od nás na tom byl jasně nejlíp Izagirre a je velká škoda, že spadl v časovce a musel vzdát.

jimbaueee4

Odstoupil z průběžného čtvrtého místa a rázem jste byli lídry vy s Morenem.

Plán byl takový, že zkusíme ve zbývajících dvou dnech udržet nás oba v top 10. To se podařilo. Ostatní kluci z týmu se o nás perfektně starali a odvedli super práci. Jsem za to deváté místo moc rád. Když se podívám na ta jména v desítce, je to neuvěřitelné.

Ještě bych se rád zastavil u časovky. Jel jsi ji poprvé a skončil jsi na skvělém 15. místě!

Neskutečně mi to sedlo. Vůbec jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat. Na časovkářské koze jsem seděl podruhé v životě. Sedl jsem na to a jel jsem doraz. Asi jsem měl dobrou výkonnost. Nahrálo mi, že časovka měřila jen 12 kilometrů a byla dost zvlněná. Na dlouhou časovku mi ještě chybí takový ten správný tah. Cítím, že se na tom kole ještě musím líp poskládat. Chce to ještě spoustu tréninků.

jimbauuue3

Je pro tvoje zjištění skvělé, když do cíle královské etapy přijedeš s lidmi jako Urán, Nieve nebo Moreno?

Většinu těch lidí jsem až do tohoto závodu znal jen z televize. Ale je moc příjemné, když to takhle vyjde. Mám k  hvězdám respekt, ale zas to není takové, že bych se jich bál. Na bikách byli taky odskočeni Jarda Kulhavý, Nino Schurter a Julien Absalon a pomalými krůčky jsem se k nim přiblížil, až jsem je byl občas schopen i porazit. Jenže silnice je ještě o level výš, to člověk pozná rychle. Vím, že když budu poctivě trénovat a rozzávodím se, je tam ještě prostor pro zlepšení.

Jsou v příjemném šoku i ve vašem týmu?

Všichni jsou překvapeni i šťastni. Nikdo asi moc nevěřil, že bych se s tím takhle rychle popral. Pro mě je to motivace dál pracovat, a kdybych se dostal na tu Tour, bylo by to splnění obrovského snu, který se najednou trošku stává skutečností.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.