SuperCycling.cz

Martina Sáblíková se zase vrhne na kolo a láká ji Rio

25. 3. 2015, 08:18

Martina Sáblíková zažila jednu z nejlepších sezón v rychlobruslení. Podeváté v řadě vyhrála Světový pohár na dlouhých tratích, získala tři světové tituly a vybojovala celkem 20 medailí za pódiová umístění, z toho 9 nejcennějších! V neděli udělala zlatou tečku za sezónou triumfem ta trojce a v závodě hromadným startem při finále SP v Erfurtu, teď ji čekají necelé tři týdny volna a opět se vrhne i na kolo. Účast v časovce na OH v Riu 2016 je velkým lákadlem.

sablikova-nahoru-casovka

Martino, když se ohlédnete za svou rychlobruslařskou sezónou, jaká byla?

Byla to asi nejúspěšnější sezóna, když nepočítám ty olympijské. Ráda bych za to poděkovala trenérovi, celému týmu i mému novému sparring partnerovi. Ze začátku sezóny jsem měla respekt. Není jednoduché být devátou nebo desátou sezónu takhle na vrcholu. Člověk neví, jak všechno bude po cyklistice vypadat, ale ukázalo se, že na to pořád ještě mám, což mi udělalo radost.

sablice s trofejemi

S částí trofejí z úspěšné sezóny v rychlobruslení.

Těšila jste se hodně na dovolenou?

Docela jo, po posledních závodech už jsem únavu cítila. Tělo potřebuje odpočinek. Užiju si rodinu, kamarády. Budu dva týdny doma a pak odjedu na týden do Španělska. Tam už si s sebou vezmu botasky. Tři týdny nic nedělat, to bych nedokázala. Musím se aspoň lehce hýbat. Budu jen trošku běhat u moře.

Co znamená ve vašem podání trošku?

10-15 kilometrů... Až začnu normálně trénovat, budu třeba dopoledne 15 kilometrů běhat a odpoledne najedu něco na kole.

sablice rozhovor 2015 trojke

A kdy začnete s kolem?

Ještě to budeme s trenérem dolaďovat, ale na kole určitě zase najezdím spousty kilometrů a těším se na něj. Vyrazím do lesů, do kopců, zase to bude něco jiného, než na ledě.

Prioritou pro vás bude mistrovství světa v americkém Richmondu, kde se pojede i o olympijskou časovku do Ria 2016. Je to velká výzva?

Hodně mě to láká, kdo by nechtěl na olympiádu. Ale nejdřív se tam musíme kvalifikovat. Přeju si, ať do Ria z České republiky jede ta nejsilnější, ať už to budu já, nebo jakákoliv jiná cyklistka.

sablice na kole z mistraku

Vloni jste v rámci cyklistické přípravy trénovala s Honzou Hirtem v Livignu. Vrátíte se tam?

Rozhodně, je to tam bezvadný. Člověk si tam opravdu hrábne.

Koho si vezmete s sebou letos?

Mám nového sparring partnera. Už jsme ho vyzkoušeli v prosinci a v lednu na kole v Itálii. Jezdí opravdu výborně a myslím, že mi bude stačit.

Honza Hirt pro vás měl vloni jen slova chvály. Říkal, že s tak silnou ženskou ještě nikdy nejel...

Byl úplně v pohodě, byla s ním na tom kole hrozná sranda. On jel vedle, mluvil na mě a já byla tak vyřízená, že jsem skoro nemohla odpovídat (smích). Bylo to úžasné, spoustu věcí mě naučil.

s novakem martina k rozhovoru

S trenérem Petrem Novákem na úterní tiskové konferenci.

Už tušíte, jak bude vypadat váš závodní cyklistický program?

Bude to jisté do dvou týdnů. Bavili jsme se s trenérem, že bychom před mistrovstvím republiky zkusili aspoň jednu časovku.

A klasický silniční závod?

To nevím. Můj poslední závod na kole (MS v Ponferradě) byl ten, na kterém jsem spadla. Nebylo to příjemné, hlavně týden potom. Skočila jsem do rychlobruslení a po prvním závodě v Inzellu mě strašně bolela hlava a bylo mi na zvracení. Okamžitě jsem si musela lehnout.

ad sabl

Straší vás ten pád pořád?

Snad ne. Člověk má spíš v hlavě ty následky, než samotný pád. Taky jsem si mohla něco zlomit, což by byl před sezónou v rychlobruslení průšvih. Uvidíme, jak to bude vypadat, až si sednu na kolo a ujedu pár kilometrů.

Něco si můžete zlomit i na bruslích...

To jo, ale tam se nejezdí sedmdesátkou z kopce :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.