SuperCycling.cz

Sáblíková se po návratu z dovolené vrhne na kolo

17. 4. 2015, 09:11

Má za sebou týden sladkého nicnedělání doma, pak zaslouženou dovolenou v Dubaji. Martina Sáblíková si odpočinula po náročné rychlobruslařské sezóně, která byla jednou z nejlepších v její kariéře a teď už začíná znovu trénovat. Hlavně na kole.

martina-nahoru-jednicka

Martino, jaký je návrat do práce po dovolené?

Docela jsem na tu dřinu už zase těšila. V neděli jsem se vrátila domů, bylo hezké počasí a hned jsem dostala chuť na trénink. Začínám se vozit na horském kole a příští týden už bych chtěla jít i na silničku. O dovolené jsem jen trošku běhala ve fitku na pásu a jezdila na kole. Venku se v Dubaji běhat nedalo, bylo tam ještě o půlnoci strašné vedro.

Už máš trošku víc jasno o svých cyklistických plánech v sezóně?

Začátkem května dostanu na prvním soustředění tréninkový plán. Jak už jsem říkala dřív, chtěla bych ještě před mistrákem republiky zkusit nějakou časovku, abych měla něco odjeto. Konkrétní starty budeme ještě ladit podle toho, jak mi zapadnou do programu.

Jak bude vypadat další cyklistická příprava?

V plánu je i soustředění v Livignu, kam bychom chtěli jet někdy začátkem června. Do té doby musím mít najeto alespoň dva až tři tisíce kilometrů. Uvidíme, jestli se mi to podaří. Třeba to bude podstatně méně, protože do toho všeho budeme i běhat a jezdit na kolečkových bruslích. Hlavně si zase musím zvyknout na tu zátěž.

dvojke sabl

S trenérem Petrem Novákem už spřádají plány na cyklistickou sezónu.

Těšila ses už na kolo?

Jo, docela mi chybělo. Natěšenost na kolo je fakt velká. Je to něco jiného, než jen běhání. Z kola jet ten svět úplně jiný. Je to rychlejší, člověk toho víc vidí.

Jaké jsou tvoje oblíbené trasy?

Samozřejmě Vsočina, kde bydlím a dobře to znám. Na ty kopce se tam těším. Ráda jezdím i na Šumavě. V zahraničí pak Livingo, to je taková moje srdeční záležitost. Vyrostla jsem v kopcích, takže ty mají pořád prioritu. Nejradši bych jezdila jen nahoru a dolů :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.