SuperCycling.cz

Leo König: Chci zajet co nejlíp, snad už jsem v pohodě

11. 3. 2015, 07:55

Leopold König půjde na dnešní start prologu závodu Tirreno-Adriatico jako jeden z lídrů týmu Sky. Při absenci Chrise Frooma, jemuž měli ostatní v první řadě pomáhat k vítězství, se role českého cyklisty trochu změnila, ale britská stáj zatím jde do závodu se třemi lídry. „Uvidíme, jak to komu sedne v té nejtěžší etapě,“ říká König v rozhovoru pro Supercycling.cz.

leo-portreeeeet

Změnilo se na tvé roli hodně věcí, když nejede Froome?

Ani moc ne, protože jsem tu pozici měl volnější už předtím. Prvním lídrem byl Chris, za ním jsme byli my s Nievem a Poulsem. Naše role se vyjasní až během závodu. Všichni jsme na tom zhruba nastejno. Nieve jel první závod sezóny v Andalusii a hned tam skončil čtvrtý, my s Woutem (Poels) jsme se trápili v Ománu, který nám vůbec nevyšel. Takže papírově je Mikel (Nieve) před námi, ale rozhodne ta nejtěžší etapa s cílem na kopci.

Ale předpokládám, že tvoje ambice jsou vysoké.

Samozřejmě chci zajet co nejlíp. Doufám, že tělo po Ománu dobře zregenerovalo a už jsem v pohodě. Trénoval jsem dobře, ale opravdu vůbec nevím, co od sebe mám čekat. Je to pro mě první WorldTour závod ve Sky, chystal jsem se na pomoc Chrisovi a jedním dnem se to změnilo. Proto nechci dopředu vykřikovat nějaké cíle a půjdu den po dni. Pořád je to pro mě začátek přípravy směrem k Giru.

leous nahoru pred tirreno

Máš za sebou tréninkový kemp s částí týmu v Nice. Jak moc ti prospěl?

Jsem spokojenej. Spousta kluků tam bydlí, tak jsme se sešli v téhle lokalitě. Jedna parta trénovala na Paříž-Nice, druhá na Tirreno. Postupně se ty počty tenčily a poslední tři dny už jsem tam trénoval jen s Woutem. Závěrečný trénink jsme jeli za motorkou, během kempu jsme se dostali i do velkých kopců.

Jak ses v nich cítil?

Dobře, i když pro mě to není moc měřítko. V tréninku bývám skoro vždycky ze všech nejhorší :-) Neumím se tolik vybičovat jako při závodě. Ale celkově ten kemp splnil účel. Bylo to příjemné, s klukama jsme se zase víc poznali.

Už jsi nějak analyzoval Omán, proč ti to tam nevyšlo podle představ?

Svou roli sehrálo více faktorů. Týden před závodem jsem byl trošku nemocný, pak to cestování, vedro. Tělo se s tím moc dobře nesrovnalo. Někomu to sedne, nás dva s Woutem to zrovna skolilo. To se prostě stává. Nemohli jsme s tím nic udělat. Ještě po návratu do Evropy jsem se tři dny na kole trápil, ale dostal jsem se z toho a dobře potrénoval.

Z programu Tirrena vypadla týmová časovka kvůli počasí. To je tam tak ošklivo?

V úterý už bylo krásně, ale asi před pěti dny tady bylo nějaké malé tornádo a vypadalo to, jak kdyby tu vybuchla bomba. Byly tu popadané stromy, zničené cesty. Ještě na poslední chvíli se řešilo, jestli by se týmová časovka nedala odjet, ale dopadlo to tak, že bude jen krátký prolog.

leous davojke ped tirreno

Koho považuješ za největší soupeře?

Jediný, o kom víme, že je na tom prokazatelně hodně dobře, je Contador. Otázka je, jak na tom jsou Quintana s Uránem, Nibalimu na Strade Bianche došlo relativně brzy. Jel jsem s ním v Ománu, tam jsme byli špatní oba. Na Green mountain jsme vyjeli spolu. Ale on se stejně jako vloni rozjíždí pomalu.

Na start se postaví i tři největší hvězdy české cyklistiky. Jak se těšíš na souboj s Romanem Kreuzigerem a Zdeňkem Štybarem?

Moc. Štyby je v neskutečné formě, což ukázal na Strade Bianche. Je vidět, že se po zranění vrátil ještě lepší a určitě hodně trénoval. Navíc je díky tomu, že vynechal cyklokros, určitě čerstvější. I na Tirrenu může v nějaké etapě něco předvést, i když pro něj je to spíš příprava na další klasiky. Roman vypadá taky hodně dobře. V Ománu jel super na to, že šlo o jeho první závod.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.