SuperCycling.cz

Kreuziger před Amstelem: Věřím, že to půjde dobře

16. 4. 2016, 15:13

Už poosmé v kariéře se v neděli postaví Roman Kreuziger na start klasiky Amstel Gold Race. Těžký závod v roce 2013 vyhrál a i letos doufá, že se mu povede dobrý výsledek. Následující tři ardenské klasiky - Amstel, Valonský šíp a Lutych, totiž považuje za první vrcholy sezóny. Více v rozhovoru.

romca-amstl-fgorni

Vzpomínáš často na své tři roky staré vítězství na Amstelu?

Když se ten závod blíží, člověk si to nějak vybaví. Tenkrát mi to ze začátku roku úplně nešlo, bylo to takové utrápené. Pak jsem vyhrál Amstel a nastartovalo to jednu z mých nejlepších sezón.

Kolikrát jsi viděl video ze svého triumfu?

Jestli jednou, tak je to hodně. Nežiju z minulosti, že bych si to pouštěl pořád dokola.

Jak se na nadcházející starty těšíš?

Jsou to všechno těžké závody, ale mám je rád. Vím, že jsem dobře připravený, mám velkou motivaci. Je to jeden z mých prvních cílů v sezóně.

amstel roman fotoiii

Dá se říci, na kterou z těch klasik si věříš nejvíc?

Amstel s tím novým dojezdem je vždycky loterie, dojíždí tam víc lidí pohromadě. Valonský šíp je zase hodně o výbušnosti v úplném závěru. Lutych je pro mě královna klasik a vždycky vyhraje ten nejsilnější. Je to závod o tom, kdo má nejlepší nohy. Na těch 260 kilometrů se nejde někde schovat.

Který z těch tří závodů je tedy tvým nejoblíbenějším?

Amstel mám hodně rád, i Lutych. Poslední roky se mi na něm poměrně dařilo. Ale ten nadcházející týden beru jako kompletní a uvidíme, co z toho vzejde.

Ale tým ti jasně věří, tyhle tři starty by na tobě měly stát.

Ano, ale třeba Valonský šíp bude sedět i Kiserlovskému, tak uvidíme, kdo jak na tom bude v tom závěru. Na Lutych přijede speciálně kvůli mně Rafa Majka, který se chystá na Giro, aby mi jako vloni co nejvíc pomohl ve finále. Moc si vážím té důvěry a rád bych to týmu i klukům splatil co nejlepšími výsledky.

Co si představuješ pod pojmem co nejlepší výsledek?

Nechci říkat nějaká konkrétní čísla, ale když tam člověk jede a chystá se na to, musí myslet úplně nejvýš.

sestava tinkuve amtsl

Koho považuješ za největší soupeře?

Na Amstelu Gerranse, Matthewse nebo Kwiatkowského. Uvidíme, jak na tom bude Petr Vakoč, který teď ukázal skvělou formu na Brabantském šípu. Valonský šíp sedí lidem typu Rodrígueze, Morena, Valverdeho, možná Bardeta. Na Lutychu patří k favoritům Valverde, Gerrans, Dan Martin, možná Nibali. Ale těch lidí, kteří mohou vyhrát, je samozřejmě daleko víc.

Zmínil jsi Petra Vakoče, pro něhož jsou ardenské klasiky taky prvním vrcholem sezóny. Jak vidíš jeho formu?

Vyhrál Brabantský šíp, což mluví za vše. Nikdy není jednoduché vyhrát takový závod. Byla tam spousta dobrých lidí, kteří jsou nachystaní na ardenské klasiky. Je vidět, že od loňska udělal velký progres a musí se s ním počítat.

Jak se cítíš po Baskicku?

Ten týden, co jsem byl doma, jsem se snažil co nejlíp zregenerovat. Baskicko bylo hodně náročné. Až ve čtvrtek jsem jel intervalový trénink s pár úseky za autem. Bylo důležité si před těmi třemi závody hlavně odpočinout.

jest jeden amstl

Jsi rád, že jste na Baskicku splnili cíl v podobě vítězství Alberta Contadora?

Bylo důležité, že se mu to povedlo díky té závěrečné časovce, kterou zajel fantasticky. My někdy Albertovi až do finále nepomohli, ale zvládl to perfektně. Taky se na nás trochu podepsalo, že tým musel těsně před startem měnit sestavu, protože nám tři kluci onemocněli.

Splnil tenhle závod účel i z pohledu tvojí spolupráce s Contadorem na Tour de France?

Je dobré jet aspoň jeden závod spolu, ale více méně jsme si jen ověřili, že to vyzkoušené funguje. Pokud vše půjde podle plánu, tak spolu další závod pojedeme až na Tour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.