SuperCycling.cz

Kreuziger a budoucnost: Mám dva týmy, které mě zajímají

26. 7. 2016, 14:49

Desátý muž 103. ročníku Tour de France Roman Kreuziger musí v nadcházejících dnech a týdnech řešit i svou budoucnost. Stávající tým Tinkoff končí a český cyklista hledá nového zaměstnavatele. Jisté je, že mu výsledek na Tour při vyjednávání hodně pomůže.

rojedna

„Určitě je moje pozice lepší, než před Tour, kdy jsem měl zajetou jen klasiku na Lutychu. S desátým místem na Tour to bude pro manažera lepší,“ řekl Kreuziger po návratu domů.

Romane, už víš, kde budeš závodit příští rok?

Manažer má nějaké tři čtyři cesty, které jsou rozjednané. Až vyhodnotíme, co by bylo dobré pro moji budoucnost, rozhodneme se.

Můžeš být aspoň trochu konkrétní?

Z těch čtyř mám dva týmy, které se mi líbí. Ale nechám to vychladnout. Uvidíme, jak se vše vyvine. Záleží mi na programu, jaký bych měl. Je mi jenom třicet, nejsem starý. Potřebuji ještě prostor pro nějaké výsledky.

roman dava rooozh

Takže nelpíš na pozici lídra, kolem kterého bude poskládaný tým?

To není úplně varianta pro mě. Není nutné mít celý tým kolem sebe. Ale chci určité závody, kde dostanu jako lídr prostor.

Co tě čeká v nejbližších dnech?

Ve středu jedu kritérium v Rakousku, abych protočil nohy. V sobotu klasiku San Sebastian, na níž mi hodně záleží, protože patří mezi moje oblíbené závody. Pak si sedneme se sportovními řediteli a určíme další program, protože Tour byla hodně náročná.

romankrozho2

Počítáš s Vueltou?

Uvidíme, jak se budu cítit. Vuelta startuje během čtyř týdnů. Pokud tam pojedu, chtěl bych být připravený. Po San Sebastianu odjedu na vysokohorské soustředění do Livigna, kde se ukáže, jak na tom jsem. Podle toho se rozhodneme.

Když se zpětně ohlédneš za letošní Tour, jaká byla?

Byly tam lepší i horší okamžiky. Ty světlejší jsou spojené určitě s týmem, kdy jsme měli tři dny s Peterem žlutý dres. Myslím, že jsem na tom měl velkou zásluhu, takže i proto mě to hodně těšilo. Mezi těmi horšími okamžiky bylo určitě to, když Alberto po pádech odstoupil a ztrácel v těch prvních etapách. Když to zhodnotíme celkově, tak si myslím, že Tour dopadla pro náš tým dobře.

romankrozho3

A z tvého osobního pohledu?

Desítka byla můj cíl. Poté, co odstoupil Alberto, jsme si sedli s Olegem a sportovními řediteli. Řekli jsme si, že zkusíme být v top 10, což nakonec i vyšlo, i když to bylo na hraně. Ale když se pak člověk podívá, jak jsou výsledky od druhého do desátého místa našlapaný, tak se dá říct, že jsem byl nejblíže pódiu, protože tam byl nejmenší odstup. Ale na odstupy se nehraje. Hraje se na ta umístění. A desítka se pořád počítá.

Od pátého místa tě dělily necelé dvě minuty…

Asi to vypovídá o tom, že cyklistika je čím dál vyrovnanější. Je tam odskočený Froome, který byl o dvě třídy jinde, než ostatní. Ale zbytek se tam nahání pohromadě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.