SuperCycling.cz

Honza Bárta přijde kvůli nemoci o Flandry i Roubaix

2. 4. 2015, 14:13

Velká smůla postihla cyklistu týmu Bora-Argon 18 Jana Bártu. Po závodě Milán-San Remo, kde jel v lijáku 250 kilometrů v úniku, dostal horečky, lékaři mu nasadili antibiotika a skoro týden neseděl na kole. Kvůli nucenému výpadku musel vzdát účast na nadcházejících oblíbených klasikách Kolem Flander a Paříž-Roubaix.

bartic-hore-nejede-flandry

Honzo, co se ti přesně stalo?

Asi mě zničilo počasí na San Remu. Přijel jsem domů, v pondělí jsem se cítil celý zničený a v úterý jsem dostal horečky. Museli jsme to léčit pomocí antibiotik a ležel jsem skoro týden v posteli. Úplně jsem z toho vypadl, je to strašně znát. Proto teď nejedu De Panne-Koksijde a bohužel musím vypustit i Flandry a Roubaix. Za tak krátkou dobu bych se nemohl dostat do optimální formy.

Už jsi seděl na kole?

V pondělí jsem to zkusil jen tak zlehka a připadal jsem si skoro, jako kdybych začínal přípravu. Tak těžké závody jako Flandry a Roubaix bych nebyl schopen jet.

Jsi z toho hodně smutný?

Je to k vzteku, ale člověk s tím nic nenadělá. Zrovna na Flandry jsem se strašně těšil, spolu s Roubaix to pro mě byly vrcholy první části sezóny. V současném týmu se mi ještě za ty roky nestalo, že bych nejel na závody kvůli nemoci. Ale je to život. Jsou lidi, kteří se třeba na nějakých závodech rozbili, něco si zlomili a jsou na tom daleko hůř než já. Musím se na to dívat pozitivně.

barta dvojka flandry

Ale pro váš tým je to obrovská ztráta, další tak dobrý klasikář tam není.

Bohužel, nic s tím nenaděláme. Předloni jel Flandry docela dobře Voss, vloni nemohl startovat kvůli zranění, tak mu to třeba letos sedne.

Budeš se na Flandry a Roubaix dívat aspoň v televizi?

Možná ani radši ne. Asi by mě hodně mrzelo, že tam nemůžu jet.

Sledoval jsi během uplynulých dnů alespoň výsledky ze závodů?

Jen trochu. Ty klasiky byly hodně nebezpečné. Foukal silný vítr, padalo to, Můžu být rád, že jsem se někde nerozbil a můj výpadek je jen týden.

ad bartic ke flanders

Už jste s týmem řešili, jak bude vypadat tvůj další program směrem k Tour de France?

Původně jsem měl jet Bayern a Dauphiné, teď k tomu před Bayernem přibude ještě jeden menší etapák v Nizozemsku nebo Belgii na rozjetí. Mám dost času na přípravu, abych se vrátil do optimální formy. Na Bayern už by to mohlo být ideální.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Honza
  3. 4. 2015, 08:48 (před 6 roky)

  Na Flandrech by určitě jel jinak, tam měl podle mě vyšší ambice. Ale nemá cenu spekulovat, když tam nejede...

 • Radek Pokorný
  2. 4. 2015, 22:05 (před 6 roky)

  Jen jestli Honza nešel do toho velmi dlouhého úniku na SanRemu zbytečně, jak ten únik dopadne se dalo předpokládat. Hodně se tím ale zase zviditelnil a ukázal, že tenhle styl závodění mu není cizý.

 • Honza
  2. 4. 2015, 20:21 (před 6 roky)

  Je to velká škoda, ladil na to formu. Nezbývá než doufat, že to vyjde za rok...

 • Zdeněk Klika
  2. 4. 2015, 18:27 (před 6 roky)

  To je škoda, Honza je bojovník a určitě by byl vidět. Tak pokud to čteš, tak brzké uzdravení!!