SuperCycling.cz

Guerin sní o WorldTour, na lídra AWT-GreenWay si nehraje

13. 2. 2015, 09:24

V týmu AWT-GreenWay působí francouzský cyklista Alexis Guerin už druhým rokem. I díky tomu, že ve dvaadvaceti patří mezi nejstarší a nejzkušenější závodníky v české stáji, je přirozeně pasován do role lídra, ale on sám to odmítá. „U nás v týmu nejsou lídři, jen závodníci,“ říká věčně usměvavý Francouz, jenž pochází z vinařského města Libourne u Bordeaux, ale momentálně žije v Chambéry v Savojských Alpách se svou partnerkou, která tam studuje univerzitu.

alexis-15-perex

Bereš to tak, že na tebe bude mít letos hodně sázet? Smiřuješ se s rolí lídra?

Jsem tady druhý rok, mám nějaké zkušenosti, ale na nic si nehraju. Lídři jsou tady lidé z vedení, my jsme jen závodníci. Vím, že se ode mě něco čeká, že bych měl mladším klukům trošku pomoci. Ale i mladí kluci, kteří k nám přišli, mají svou kvalitu a jsem přesvědčen, že jako tým budeme hodně dobří.

Na sezónu jste se chystali zejména ve španělském Calpe. Jak se ti tam líbí?

Jezdíme do známého prostředí. Je tam ideální počasí, skvělé zázemí a výborné podmínky na trénink.

alexis 15 dvojka

Na prvním kempu jste byli i se závodníky Etixx-Quick Step. Je to pro tebe hodně přínosné?

Je fajn, když se s nimi potkáváme. Člověk může něco okoukat, mluvit s nimi. Já navíc některé ty kluky dobře znám: Alaphilippe je můj kamarád, Wisniowski byl loni u nás, znám i české kluky. Několikrát jsem si povídal i s Casvendishem, kterého jsem znal z loňského roku. On je takhle v soukromí hodně otevřený, v pohodě. Jen nemá moc rád vás, novináře (úsměv).

Prozradil ti Cavendish cestu, jak se dostat do WorldTour?

Já vím, že jedinou cestou je tvrdá práce a výsledky. Jsme spojeni s Etixx-Quick Step, jejich sportovní ředitelé nás sledují. Pracuji na tom, abych se do WorldTour dostal. Je to můj sen. A nejradši bych, aby to bylo v dresu Etixx-Quick Step.

Proč? Nehrnou se Francouzi spíš do francouzských týmů?

Ve Francii máme dobré týmy, ale já bych se radši dál rozvíjel tady. Rád bych zachoval kontinuitu. Když jsem přišel k nám, nešel jsem sem jen s cílem jít do kontinentálního týmu. Vždycky jsem snil o tom, že jednou podepíšu do Etixx-Quick Step. Pracuju na tom, ale záleží, jaká bude sezóna.

Co pro tebe bude v roce 2015 prioritou?

Normandie, Ardeny, Bretaň a francouzský šampionát, kde se chci v silničním závodě mezi elitou dostat do top 10. Trať by mi měla sedět, je to pořád nahoru, dolů. Samozřejmě bych radši na pódium, ale máme dost dobrých závodníků :-)

alexis 15 trojka

Jaké typy závodů ti nejvíc sedí?

Mám rád etapové závody, kde nejsou vyloženě hory.

Můžeš prozradit své cyklistické sny?

Dostat se do WorldTour, jet všechny Grand Tours a na každé mít aspoň jeden den dres lídra: růžový, žlutý a červený... Člověk musí mít sny, bez nich by to nešlo (úsměv).

Očima Pavla Padrnose, sportovního ředitele Awt-GreenWay:

Alexise dobře znám, už minulý rok jsme spolu hodně pracovali. Některé věci jsme si řekli a vzal si je k srdci. K tomu, aby se dostal do WorldTour, musí mít i trochu štěstí. Ale když se podívám jen na čísla, která mi vycházejí z jeho testů, a na osobní hodnocení, jak se projevuje na závodech, je to podle mě cyklista, který patří do WorldTour. Kdyby tam byl už teď, rozhodně by neměl problém.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.