SuperCycling.cz

Contador: Pokusím se Vueltu vyhrát

1. 9. 2014, 19:59

Po dnech opatrných a neutrálních prohlášení španělský cyklista stáje Tinkoff-Saxo Alberto Contador otočil. Na tiskové konferenci během dnešního dne volna na Vueltě prohlásil: „Cítím se líp a líp a pokusím se Vueltu vyhrát. I když se to samozřejmě nemusí podařit,“ přiznal Contador. Na tiskovce byl zasypán řadou otázek, z nichž jsme do rozhovoru vybrali ty nejzajímavější.

Alberto Contador je zase naladěn na optimistickou notu.

Alberto Contador je zase naladěn na optimistickou notu.

Jste připraven rvát se o vítězství?

Ano, ale bude záležet, jak na tom budou moje nohy. Včera jsem se cítil dobře, přesto se nechci nechat oklamat jedním dnem. Zítra máme časovku a to bude ten správný test mojí výkonnosti. Cítím se den ode dne líp a říkám: Pokusím se o celkové vítězství bojovat.

Jak se cítíte před časovkou?

Když jsem si byl trasu projet, je to ještě těžší, než to vypadá na papíře. První část je do kopce, pak je pasáž s hodně špatným povrchem, kde může hodně foukat. Následuje rychlý technický sjezd a závěrečná pasáž je jen o šlapání a hrubé síle. Myslím, že to bude moc těžká časovka a uvidíme, jak mi sedne.

alberto smich den volna

Starý dobrý Contador už zase útočí a tancuje na kole.

Co očekáváte od vývoje závodu?

Uvidím, s jakými kartami budu schopen hrát. Lidi, kteří se na Vueltu chystali delší dobu než já, jako Quintana nebo Froome, půjdou ještě v dalších dnech nahoru. Já jsem otazník.

Zůstává pro vás Froome největším favoritem, jak jste říkal před startem?

Ne. Jsou dva a jsou stejní, jako na začátku. Quintana a Froome, jemuž by měla hrát do karet zítřejší časovka. Samozřejmě nesmíme odepisovat Rodrígueze s Valverdem. Rozdíly jsou minimální, takže ten okruh favoritů je pořád stejný.

alberto fanouci den volna

Kam se na Vueltě Contador pohne, tam má spoustu fanoušků.

Jste lepší než vaši soupeři?

To si netroufám tvrdit, ještě jsem neanalyzoval moc dat z kopců. Zlepšuju se každým dnem, což je dobré pro mou psychiku. Ale vyčkejme na nějaká hodnocení.

Jak je na tom vaše koleno? Cítíte ho po těžkých etapách?

Zatím je všechno téměř bez problémů a nerad bych to zakřikl. Bolest je jen velmi slabá, což je při tak těžkém závodě normální. Ale po tom, co se mi přihodilo, je tu pořád hrozba, že se koleno může ozvat.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.