SuperCycling.cz

Vakoč nechá fanoušky nahlédnout do přípravy

29. 9. 2016, 21:36

Petr Vakoč chystá po skončení sezóny bonbónek pro své fanoušky a všechny milovníky cyklistiky. Na 22. října připravil se svými spolupracovníky setkání, které se uskuteční od 10 hodin v Centru pohybové medicíny v Praze na Chodově.

k-vake

Kromě Petra se setkání uskuteční i Barbora Průdková, která to umí na bikách i na silnici. Tito dva mladí závodníci se rozhodli předat své zkušenosti dále a dát možnost nahlédnout do jejich přípravy.

 „Již delší dobu jsem si hrál s myšlenkou, že lidem umožním nahlédnout do mé přípravy. Mnoho amatérských i výkonnostních sportovců má podle mě příliš úzký pohled na trénink. Těžko se mi pak odpovídá na dotazy typu, jaké intervaly jezdím, kolik mám najeto a podobně,“ vysvětluje Petr Vakoč.

„Odpovědi jsou totiž často zavádějící, lidé se pak zbytečně upínají na ty méně podstatné věci a utíká jim celkový obrázek. Často totiž hraje větší roli to, co člověk dělá ve zbytku dne, než během samotného tréninku,“ říká Petr.

„Snažím se pracovat na každém dílku skládanky a starat o své tělo, jak nejlépe to jde. Nerozhoduje však jen můj čistý výkon, ale ohromnou roli hraje moje hlava. Například podle mě se hodně zanedbává mentální příprava a myslím, že v tom má většina lidí ohromný potenciál pro zlepšení. Proto jsem se rozhodl spolupořádat akci, která jak z expertního hlediska tento pohled více osvětlí, tak ho i zároveň na konkrétních příkladech z mé praxe řádně ukotví,“ prozrazuje Vakoč.

Celou akcí vás provede mentální trenér Radim Valigura, který do roku 2010 působil jako profesionální tenisový kouč. Osobně vedl několik předních světových hráček včetně bývalé světové jedničky Martiny Hingisové nebo další Švýcarky Belindy Bencicové.

Od roku 2007 se věnuje vývoji metodiky vzdělání a tréninku Mental Supremacy® a její aplikaci do oblasti profesionálního sportu a podnikání. V současné době spolupracuje s předními českými sportovci i řadou klubů.

„Mnoho hobby cyklistů je hladových po stále efektivnějších trendech a přístupech k tréninkům. Většinou se toto hledání orientuje na aktuálně dostupné zdroje - odborné články v časopisech, sledování závodů v televizi a diskuze s kolegy na či po trénincích,“ říká Radim Valigura.

„Možnosti čerpat rady a tipy přímo od lidí ztělesňujících jejich přání a cíle jsou omezené. Pokud už se dostanou do bezprostřední blízkosti jimi obdivovaného profesionála, mají často pouze omezený prostor na podrobnou diskuzi vedoucí k hlubšímu porozumění. Málokdy se jedná o komplexní uchopení daného tématu,“ dodává. „Teď budou mít příležitost poznat něco více.“

Na akci se dále představí kondiční trenér Michal Kollert a fyzioterapeut Pavel Brynda.

Bližší informace včetně přihlášek najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.