SuperCycling.cz

Vakoč byl v Disneylandu s Froomem a těší se na fanoušky

16. 11. 2017, 13:30

Sezónu zakončil Petr Vakoč cestou do Asie na kritéria v Číně a Japonsku. A pobyt v Asii si cyklista stáje Quick-Step Floors neskutečně užil. Vzal s sebou mladšího bratra Martina a jako milovník cestování a poznávání nových míst spojil příjemné s užitečným.„ Byla to paráda. Hrozně jsme si to spolu užili. Strávili jsme tam dva týdny a každý den byl prostě skvělý,“ řekl nám Petr.

vakonahoee

Jaká byla Čína?

V Šanghaji jsem byl poprvé a je to fascinující město. Mrakodrapy, které se na po setmění změní v ohromnou obrazovku, gigantická nákupní centra, davy lidí proudící všemi směry. Všude je cítit ohromná energie. A byl jsem hrozně překvapený, kolik lidí tam jezdí na kole. Jsou tam statisíce sdílených kol. I když musím říct, že bych se tam asi bál jezdit. Řidiči tam nejsou zrovna ukáznění. Přelet do spořádaného Japonska byl ohromným kontrastem. Užili jsme si to, viděli spoustu hezkých míst. A samozřejmě jsem v Číně i Japonsku ochutnal plno výborných jídel. V Číně hlavně vegetariánských, protože je tam z masa riziko kontaminace.

Co tě nejvíc láká na poznávání nových míst?

Nejradši mám aktivní dovolené, kdy člověk poznává nová místa a hlavně možnost nahlédnout do toho, jak tam lidi žijí. Nebaví mě odškrtávat si ze seznamu památky a top atrakce. Největším zážitkem pro mě bylo, když nás po městě protáhl kamarád, který v Šanghaji dva roky žije. Bylo to fascinující, během pár hodin se mi na Šanghaj úplně změnil pohled.

Měli jste průvodce i v Japonsku?

Tam jsme strávili tři dny s klukem, co závodil v Itálii a bydlí kousek od Tokia. Vzal nás na horu Fuji, do typických lázní a restaurací, kde asi v životě neviděli cizince. A také na večeři k jeho známým, u kterých jsme i přespali. Japonci jsou velmi pohostinní, byl to úžasný zážitek.

vakosklukama

Absolvoval jsi dvě kritéria po boku řady hvězd včetně Frooma. Měl jsi více času si s nimi popovídat, než v normální sezóně?

Ano, díky tomu, že se letos jely dva závody, tak času bylo mnohonásobně více. Místo toho, abychom s ostatním trávili pouze dva dny, tak letos to bylo hned osm. Zrovna s Froomem jsme strávili den v Disneylandu. Na normálních závodech člověk s kluky z jiných týmů prohodí maximálně pár slov a těžko se tak navazují hlubší vztahy. Navíc tam byla příjemná a uvolněná atmosféra a mezi všemi panovala skvělá nálada. Z tohoto hlediska to byl také úžasný zážitek.

Jak dlouhou pauzu sis po sezóně naordinoval?

Teď už je skoro pět týdnů co mi skončila sezona. Trénovat jsem začal lehce už v Japonsku. Šli jsme na několikahodinovou túru na horu Fuji, ale bohužel jsme to nestihli až nahoru. Párkrát jsem si tam byl zaběhat a v posilovně. Teď k tomu přidám i kolo. Ze začátku mám ale v plánu jezdit hlavně na biku.

V sobotu 25. listopadu se spolu s dalšími cyklisty zúčastníš v Říčanech zajímavé besedy s fanoušky. Užíváš si takové akce?

Baví mě to moc. Rád lidem svou přípravu přiblížím. Baví mě povídat si o věcech více do hloubky a „after season meating“ k tomu bude skvělou příležitostí. Nemám v přípravě žádná tajemství. Myslím, že co se týče tréninků, tak se mě lidé mohou zeptat prakticky na cokoliv. A pokud by to třeba vedlo k tomu, že bychom v budoucnu měli z mladých talentovaných závodníků nové zástupce ve WordTour, budu jedině rád. 

Na co se tě nejčastěji fanoušci ptají?

Jsou to asi otázky na závodní program. Hlavně, jaké pojedu Grad Tours. A pak samozřejmě kolik mám najeto kilometrů :-)

afsmn

Vstup na akci činí 1500 Kč. Přihlásit se zájemci mohou mailem na: office@1mss.cz nebo přes rezervační systém na www.1mss.cz. Více informací naleznete na webech www.1mss.cz nebo www.victoryproject.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.