SuperCycling.cz

Talansky vyhrál po odchodu z cyklistiky první triatlon

2. 11. 2017, 23:30

Andrew Talansky, který v 28 letech předčasně ukončil cyklistickou kariéru a vrhnul se do světa triatlonu, vyhrál hned svůj první závod po přestupu do jiné disciplíny.

SetWidth680-lanskej

Nešlo o Ironmana, který je jeho cílem, ale o triatlon na olympijských distancích Marin Country v Kalifornii. Jak si vedl? Nejdřív absolvoval 1500 m plavání, 40 km kopcovité trasy na kole zvládl za 57:25 min. a na 10 km běhu dosáhl čtvrtého nejrychlejšího času. Stačilo to bezpečně na celkové prvenství o více než deset minut. Výsledný čas? 2:00:14 hod.

„Nakopl jsem svou triatlonovou kariéru stejně, jako když jsem před 11 lety začal závodit na kole: na lokálním závodě, který člověku ukázal, o čem ten sport vlastně je. Nebyl jsem před závodem tak nervózní od doby, kdy jsem se v roce 2013 poprvé postavil na start Tour de France. Ale užil jsem si to, potkal jsem fajn lidi a těším se na další výzvy,“ řekl Talansky.

Američan z týmu Cannondale-Drapac skončil cyklistickou kariéru v září kvůli nedostatku motivace v cyklistice. „Prostě ze mě ta vášeň pro cyklistické závody vyprchala,“ přiznal vítěz Dauphiné z roku 2014 a pátý muž loňské Vuelty.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.