SuperCycling.cz

Sagan točí milióny. Na Slovensku kupuje zámek

19. 11. 2016, 10:29

Slovenská média v těchto dnech řeší, jak modla národa Peter Sagan roztáčí své poctivě vydělané milióny. Jeho posledním úlovkem je koupě luxusního sídla na kraji Žiliny, které vypadá jako malý zámek. Patří k němu i pozemek bezmála 9000 metrů čtverečných.

sagan-zamek-1

Zámeček nekupuje přímo Peter, ale firma, v níž figuruje jako jediný majitel Saganův otec Lubomír. Cena nedostavěné nemovitosti činí pole realitní kanceláře 1,42 mil. eur, ovšem podle odborníků zdaleka neodpovídá realitě.

„Celá stavba je pořádně na hlavu, všichni se nad tím pozastavují. Chybí tam přístupová komunikace. A kupovat takový kolos, odkud máte výhled na dálnici?“, podivoval se jeden z realitních agentů na webu pluska.sk.

„Důležitý je záměr, s jakým nemovitost kupují. Jako rodinný dům mi přijde extra luxus mít takový palác, hotel mi z toho taky nevychází. Možná nějaký domov pro seniory,“ dodal.

Předcházejícím majitelem nemovitosti byl podnikatel, který chtěl mít z domu luxusní rodinné sídlo. Ovšem finanční problémy ho donutily nemovitost prodat ještě před dokončením.

k zamkub 76

Ať je to jak chce, Saganovi mají se zámečkem podle všeho spíše podnikatelské záměry. Nové bydlení mají dávno vyřešené. Minulý rok dokončili výstavbu nové třípodlažní vily v žilinské části Strážov. Tam však dvojnásobný mistr světa tráví jen pár dní během roku, protože trvalé bydliště má v Monaku.

Rodina jeho manželky Katky, s níž před pár dny slavil první výroční sňatku, navíc vlastní penzión v Dolnom Kubíně.

Jeho roční příjem v novém týmu Bora-Hansgrohe, kde podepsal tříletou smlouvu, se odhaduje na 6 miliónů eur, kromě toho má další milióny z reklamy. Na Slovensku je tváří automobilky Citroen, propaguje například slovenský Telekom, topinamburové výrobky společnosti Sunroot a je ambasadorem jedné hotelové sítě.

s katkou 7889

Za co ještě milióny utrácí? Ví se třeba o jeho vášni pro rychlá a kultovní auta. V garáži má podle slovenských médií Porsche 911 Turbo a letos přebral na zakázku vyrobený Dodge Charger, model z roku 1970.

Ikonický vůz mu v USA vyrobili přímo na míru a tvůrci na něm strávili 3000 pracovních hodin. Ve svém bouráku má osmiválcový motor a výkonem 1000 koní. Protože je to jediný originál, jeho cena se údajně vyšplhá zhruba na 270 tisíc eur.

Slovenská bulvární média kauze nákupu zmíněné nemovitosti věnují poměrně velký prostor a neustále ji řeší, my to tedy dělat nebudeme :-) Tuhle zprávu bereme jen jako zajímavost v období posezónního klidu a rozhodně Peterovi všechny jeho investice i radosti přejeme. Nakonec si na ně vydělal sám, a co si se svými penězi udělá, je jeho věc :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.