SuperCycling.cz

Sagan se potkal s papežem. Dal mu duhový dres a kolo

24. 1. 2018, 21:07

Peter Sagan si splnil další velký sen. Ihned po návratu ze závodu Tour Down Under v Austrálii se ve Vatikánu potkal s papežem Františkem. 

sagana-peepez

Předal mu duhový dres mistra světa a také kolo Specialized Venge v bílo žluté barvě podle vatikánské vlajky s nápisem Francesco a argentinskou vlajkou na rámu.

Ve Vatikánu se objevil s manželkou Katarínou, synem Marlonem i se svými rodiči. Papeži věnoval dres, kde je nad názvem týmu BORA-Hansgrohe rovněž malý nápis Francesco.

upapaze2

Původně se spekulovalo, že by papež František pokřtil Saganova syna, ale krátké setkání se nakonec uskutečnilo na Svatopetrském náměstí po týdenní audienci.  

Schůzku podle serveru cyclingnews zařídilo italské zastoupení Volkswagenu a šéf italského zastoupení Specialized Ermanno Leonardi. Sagan byl mezi 150 VIP hosty, kteří dostali pozvání. Poté navštívil Sixtinskou kapli a zbytek dne strávil s rodinou v Římě.

S papežem už se v minulosti někteří cyklisté setkali. Například Eddy Merckx nebo závodníci týmu Amore e Vita, který měl vazby na Vatikán. Když startovalo Giro v roce 2000 v Římě, tehdejší papež Jan Pavel II. se na krátké audienci setkal s několika závodníky, mezi nimiž byli mj. Marco Pantani a Mario Cipollini.

koloupapeze

Papež František už dostal závodní kolo ve speciálním designu v roce 2016 od Ernesta Colnaga. Ten věnoval již v roce 1970 speciální zlaté Colnago Janu Pavlu II.

Sagana nyní čeká vysokohorské soustředění v Sierra Nevadě, dalšími starty pro něj budou začátkem března Strade Bianche a etapový závod Tirreno-Adriatico.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.