SuperCycling.cz

Přání pro českou silniční cyklistiku do roku 2018

29. 12. 2017, 10:47

Česká cyklistika má za sebou z celkového pohledu průměrný rok. Rozhodně ne špatný, ale taky ne ten, kdy člověk ani nestíhá počítat vítězství nebo medaile. Co přinese na silnici rok 2018 z českého pohledu? To se samozřejmě předpovědět nedá. Ale sestavili jsme seznam přání pro českou cyklistiku do Nového roku. Většina z nich by se snad splnit mohla.

SetWidth680-hepyyyyy

Velké vítězství

O tom sní asi každý fanoušek. Vidět například Zdeňka Štybara s legendární trofejí s dlažební kostkou pro krále Paříž-Roubaix, Petra Vakoče, jak vyhrává Amstel, Romana Kreuzigera coby vítěze etapy na Tour nebo Leopolda Königa, jak zvedá ruce nad hlavu po královské etapě Gira. Šance na to určitě je. A bylo by skvělé, kdyby v roce 2018 nějaké opravdu velké vítězství ve WorldTour přišlo.

romankkkkk

České barvy na Grand Tours

Co si budeme nalhávat: když jede Grand Tour i někdo z Čechů, kdo je vidět a má šanci zabojovat ať už o top 10 v celkovém pořadí nebo o etapu, je to pokoukání ještě lepší, než když je závod bez české účasti.

V roce 2018 máme ve WorldTour pět závodníků. Jsou to Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), Leopold König (Bora-Hansgrohe), Zdeněk Štybar, Petr Vakoč (oba Quick-Step Floors) a Jan Hirt (Astana).

Je velmi pravděpodobné, že se každý z nich na některé ze tří Grand Tours objeví. König jako jediný prozradil, že by rád absolvoval Giro i Tour. Pokud bude zdráv, tým mu to určitě umožní.

tenturrrr

Šanci na první Grand Tour kariéry má Daniel Turek (Israel Cycling Academy), jehož stáj by měla dostat divokou kartu na Giro startující v Izreali, otázkou je, zda se na Giro opět podívá i polský tým CCC Sprandi Polkowice. Pokud ano, mohli bychom tam znovu vidět Michala Schlegla, nebo třeba i Františka Sisra.

Vyrovnanější domácí peloton

Doma je poslední roky jasnou jedničkou královéhradecká stáj Elkov Author. V roce 2017 to bylo naprosto dominantní. Borci Elkov Author si z poháru udělali týmový přebor, až to často byla velká nuda.

Proto si přejme, aby z hlediska atraktivity Českého poháru i dalších domácích závodů hrály letos významnější roli Topforex-Lapierre, SKC Tufo Prostějov, Favorit Brno, CK Příbram Fany Gastro nebo Sparta Praha. I když Elkov bude mít zase nejkvalitnější sestavu, o tom není pochyb.

Žádný malér

Hlavně žádný dopingový případ, ať už na nejvyšší úrovni nebo domácí scéně. To je věc, kterou si určitě nikdo nepřeje. A pokud možno žádné zdravotní trable, ať už v podobě zranění z pádů či přetrvávající problémy, které prakticky na celý rok vyřadily letos ze hry Leopolda Königa.

lijok

Vychovat novou hvězdu

V Česku o talentované závodníky nikdy nebyla nouze. I v současné době jsou tu velmi zajímavá jména v mládežnických kategoriích, jako jsou Vacek, Sedláček, Holec a další. Třeba mladý Karel Vacek může být velikým příslibem do budoucna a určitě by bylo fajn, kdyby se zase podařilo vychovat někoho, kdo si dříve nebo později vyšlape cestičku až do nejvyšších pater cyklistiky a nebude v nejvyšší lize hrát druhé housle.

Není to otázka roku, ale bylo by skvělé, kdyby někdo z mladíků vyletěl a třeba získal medaili na mistrovství světa či Evropy.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.