SuperCycling.cz

Objevte trénink v Andalusii, kraji slunce, tepla a moře

6. 5. 2015, 19:29

Andalusie je nejjižnější oblast španělského království, kterou omývá Atlantický oceán a Středozemní moře. Každoročně tam přijíždí spousta turistů, ale co už možná nevíte, stále více si tato část Španělska získává i cyklisty kvůli skvělým podmínkám na trénink.

anda-1

Je to oblast, v níž se nachází nejstarší evropské město Cádiz, opředená dávnou historií, s dalšími nádhernými městy jako Sevilla, Córdoba, Málaga, Ronda nebo Granada. Andalusie je největší kraj Španělska s několika národními party a pohořími, na jejichž úpatí se nacházejí krásné a typické bílé vesničky, které najdete pouze zde.

Obrovským lákadlem Andalusie je i mořské pobřeží, které je s délkou 300 kilometrů turistickým rájem po celý rok. I díky krásnému počasí v průměru s 300 slunečnými dny v roce. Také proto navštíví tuto oblast ročně až 12 miliónů turistů.

anda 2

A mezi ni je řada cyklistických nadšenců, ať už z řad silničářů nebo milovníků horských kol. I v zimním období se teploty v Andalusii pohybují v rozmezí 15-21 stupňů. Je tam tepleji, než na Mallorce a méně větrno, než na Kanárských ostrovech.

Proto v Andalusii i v zimě potkáte řadu sportovců, kteří využívají teplé počasí pro přípravu. Trénují tam jednotlivci i celé cyklistické týmy.

Výhodou Andalusie je fakt, že tam není tolik cyklistů jako na Mallorce. Silnice jsou hodně kvalitní, a protože v této oblasti neexistuje prakticky žádný těžký průmysl, při tréninku skoro nepotkáte nákladní auta. Většina aut využívá ve Španělsku dálnice, a proto na menších silnicích není nějak velký provoz.

anda 3

Řidiči jsou navíc velmi ohleduplní a zvyklí na cyklisty. Navíc často probíhá kampaň, která nabádá řidiče, aby při objíždění cyklisty od něj drželi odstup metr a půl. Pokud pojedete ve skupince, případně dva vedle sebe, nemusíte se bát nadávek, troubení, nebo dokonce vytlačování ze silnice. Místní policisté jsou na podobné případné prohřešky ze strany řidičů velmi hákliví.

Milovníci cyklistiky si mohou vybrat z řady tras. Je možné naplánovat tréninky po rovině, ve zvlněném terénu i v horách se stoupáním do výšky 3396 m na vrchol Pico del Veleta, kde vede nejvýše položená silnice v Evropě.

anda 4

Na kole je možné navštívit krásné bílé vesničky a poznat neuspěchaný život tamních obyvatel, případně se zastavit v některé z hospůdek a ochutnat andaluská jídla. Pokud vyrazíte na trénink kolem pobřeží, můžete zastavit na kávu v některé z typických kavárniček a okusit místní tapas (talířek s olivami, chorizo, sýr) a přitom koukat na moře.

A protože má Andalusie rozlohu více než 87 000 km2, je možné jezdit každý den v jiné oblasti a přitom se podvečer vrátit zpět. Každý den zažijete něco jiného, krásného a zajímavého.

Cyklistika je v regionu nesmírně populární, proto se tu závodí i během zimy. V únoru se jezdí etapový závod Vuelta a Andalucia, který letos vyhrál Froome před Contadorem. Vrcholem velké cyklistiky ve Španělsku je Vuelta, která se pravidelně jezdí i v Andalusii. Letos se tam pojede 6 etap z 21.

Andalusie je ideální i pro horská kola kvůli rozmanitosti tras. Jezdí se tu tradiční Andalúcia Bike Race, kde startují i čeští bikeři. Letos tam v zimě trénoval a testoval kola Francouz Julien Absalon.

anda 5

Co se týče ubytování při cyklopobytu, je možné využít služby kvalitních hotelů v nejrůznějších cenových kategoriích, nebo můžete zvolit ubytování v pěkných apartmánových komplexech s bazény, krásnými tropickými zahradami a možností vlastního stravování. Nebo si můžete pronajmout soukromou vilu či typickou andaluskou usedlost. Záleží jen na každém z vás, co preferuje a jaké jsou jeho možnosti.

Řada lidí má mylné představy o drahých pobytech. Ale opak je pravdou. Já v této oblasti žiji a díky tomu dokážeme zajistit výhodné ceny ubytování. Například ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí se dá pořídit v ceně od 22 eur. Apartmán v komplexu s bazénem se dá pořídit už od 9 eur za noc a osobu. Výhodou tohoto ubytování je možnost vlastního stravování. Potraviny jsou tu levnější než v České republice, ceny ubytování se pohybují v závislosti na termínu a počtu ubytovaných osob.

anda 6

Výhodou této oblasti je i přímé letecké spojení z řady evropských měst. Do Malagy přiletíte z Prahy zhruba za tři hodiny, létá tam řada společností včetně těch nízkonákladových. Zpáteční letenka se tak dá koupit už od 80 eur za osobu. V případě, že nemáte chuť brát s sebou svoje kolo, je možný pronájem silniček i horských kol na dobré úrovni.

anda 7

Protože v oblasti na pobřeží Costa del Sol žijeme a jezdíme, známe tu řadu tras a míst, která Vám můžeme doporučit. Jsme pro vás schopni zajistit kompletní pobyt od ubytování, odvozu z letiště do místa pobytu, přípravy tras i průvodcovské služby na trase, asistenci v případě vašich vyjížděk pro případ neočekávaných situací a další věci.

Samozřejmostí je zajištění servisu kol, případně pronájmu bicyklu. V případě, že budete po náročném dni řádně zregenerovat, máme pro vás certifikovaného španělského maséra.

anda 8

Pokud vás láká možnost vyrazit do Andalusie na kolo či dovolenou, neváhejte nás oslovit na následujících kontaktech.

Hasta luego Amigos

 

Ing. Peter Slávik

Andalúzia Travel

info@andaluziatravel.sk

www.andaluziatravel.sk

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.