SuperCycling.cz

Nesveda ovládl třetí díl Giant ligy

28. 4. 2016, 06:34

Třetí díl GIANT LIGY přivítalo klasické cyklokrosové počasí, protože do sportovního areálu SK Rapid Plzeň zavítaly i sněhové vločky. Vítězství vybojoval v aprílovém počasí Jiří Nesveda ze Sparty Praha před stájovým kolegou Tomášem Holubem.

nesveda-s-vncem-butu

Na 15. km se odpoutala sedmičlenná skupina jezdců v čele s Jiřím Nesvedou, Tomášem Holubem a Václavem Viktorinem (všichni AC Sparta Praha). Dále byl ve skupině uprchlíků dráhový medailista z mistrovství světa Jiří Hochman (NejlevnejsiPneu.cz) společně s dalším dráhařem Dukly Janem Krausem a Tomášem Okrouhlickým a Tomasem Schühlerem (oba LAWI Author team).

Sedmičlenná skupinka ze začátku dobře spolupracovala a rozdělovala si body v jednotlivých průjezdech. Po 16 km však došlo k roztržení skupiny, která se následně úplně rozpadla. V popředí vydržel kroužit pouze loňský celkový vítěz seriálu Jiří Nesveda a díky bodovému přídělu se vyšvihl na první místo celkové klasifikace.

nesveda na kole ez

Nejaktivnějším jezdcem za duben se stal Jan Rajchart (Česká Spořitelna - Accolade). Kategorii juniorů ovládl Daniel Babor (Kovo Praha), kategorii Masters ovládl Karel Kopr (KC Slavia Praha) a ženám kralovala Barbora Průdková (Dukla Praha).

GP Baxant řeznictví (55 km, čas vítěze 1:10:38)

1. Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) 39 b.

2. Tomáš Holub (AC Sparta Praha) 23

3. Jiří Hochmann (NejlevnejsiPNEU.cz) 13

4. Tomáš Okrouhlický (LAWI Author Team) 10

5. Nikolas Pietrula (Dukla Praha) 7

6. Michal Malík (LAWI Author Team) 7

 

LIV Sýkora sportswear CUP (ženy)

1. Barbora Průdková (Dukla Praha)

2. Vendula Kuntová  (Expres cz – Merida team Kolín)

3. Martina Mikulášková (ČEZ Cyklo team Tábor)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.