SuperCycling.cz

Kulhavý Králem cyklistiky, Vakoč nejlepším silničářem

23. 11. 2016, 22:29

Biker Jaroslav Kulhavý se stal počtvrté v kariéře Králem české cyklistiky. Korunu pro vítěze 52. ročníku ankety mu v kongresovém centru PVA EXPO Praha Letňany předal prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štetina. Nejlepším silničářem byl vyhlášen Petr Vakoč.

jarda-kr-klkslklkalslks

Kulhavý letos získal tři stříbrné medaile na vrcholných akcích: na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě vybojoval hned dvě: v individuálním závodě a ve štafetě (spolu s Kateřinou Nash, Richardem Holcem a Matějem Průdkem). „Stříbrnou“ sezónu pak vyšperkoval druhým místem na olympiádě v Riu.

Na obou akcích se musel sklonit před svým velkým rivalem, Nino Schurterem ze Švýcarska. „Nino mi to trochu vrací za předešlé roky, kdy jsem ho na vrcholných akcích porážel. Ale doufám, že to tak nezůstane a zase se to otočí,“ řekl Jára po vyhlášení.

ten dzarddxdd

Anketu vyhrál již v letech 2010-2012, po čtyřech letech přidal další prvenství. A naprosto zasloužené. Na největších akcích nebyl žádný český cyklista tak úspěšný.

Kulhavý má za sebou zasloužené volno, kdy si dopřával všeho bez omezení. Sladkému nicnedělání už je však odzvoněno. „Už jsem musel začít něco dělat. Kila šla nahoru, byl to docela extrém. Sousedi už mě skoro přestali poznávat,“ přiznal s úsměvem. „Shazuju, něco už šlo dolů,“ prozradil biker stáje Specialized Racing, který logicky ovládl i kategorii horská kola.

ten jakklkokakllkjajkqlkwqjopd

Mezi silničáři byl nejlepší Petr Vakoč z týmu Etixx-Quick Step, který má za sebou velmi dobrou sezónu vyšperkovanou vítězstvími na klasikách Sud Ardèche, Bernard Drôme a především Brabantském šípu. „Jsem rád, že to zase bylo o něco lepší než vloni a posunul jsem se o kousíček výš. Rád bych v tom pokračoval,“ přiznal Petr.

Nejúspěšnějším odvětvím byla pro Čechy dráha, ve které získali celkem osm medailí. Vynikala hlavně juniorská mistryně světa i Evropy v keirinu Sára Kaňkovská, která se stala juniorkou roku. Nejlepším dráhařem je nedávný mistr Evropy v keirinu Tomáš Bábek, jenž navíc před pár dny vyhrál v této disciplíně i úvodní dva závody Světového poháru.

Cyklokrosovým králem se stal Michael Boroš, kategorii sálová cyklistika ovládli Martin Drabálek s Filipem Váňou, bronzoví medailisté z juniorského ME v kolové. Nejlepší bikrosařkou je Romana Labounková a kategorii handicapovaných cyklistů ovládl Ivo Koblasa.

jimonoioio

František Jursa a Jana Šimůnková se synem Dannym.

Do síně slávy byli uvedeni bývalý úspěšný závodník i trenér František Jursa a in memoriam také čtyřnásobný mistr světa v cyklokrosu Radomír Šimůnek starší.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Král cyklistiky: Jaroslav Kulhavý

Silniční cyklistika: Petr Vakoč

Horská kola: Jaroslav Kulhavý

Dráhová cyklistika: Tomáš Bábek

Cyklokros: Michael Boroš

Bikros: Romana Labounková

Sálová cyklistika: Martin Drabálek, Filip Váňa

Handicapovaní: Ivo Koblasa

Nejlepší junior: Sára Kaňkovská

Síň slávy: František Jursa, Radomír Šimůnek starší

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.