SuperCycling.cz

Kreuziger rozjíždí akademii pro talentované cyklisty

13. 3. 2018, 22:51

Za pár let se možná dočkáme dalšího jezdce na startu některé z Grand Tours, největších cyklistických etapových závodů. Roman Kreuziger, cyklista týmu Mitchelton-Scott, totiž rozjíždí v Plzni cyklistickou akademii pro talentované závodníky.

kakedamii9

Zaštítil projekt, do kterého se v prvním roce zapojí 11 závodníků a závodnic ve věku od 11 do 17 let. „Vím, jak důležité je zázemí. A jsem vděčný své rodině, trenérům, kolegům a všem, kdo mě podporovali a podporují v průběhu celé kariéry. Nyní nastal čas, abych pomohl mladým nadějím já. Jen talent nestačí. Abyste se mohli zlepšovat, potřebujete i tým okolo sebe,“ řekl Kreuziger na tiskové konferenci v Praze.

Roman Kreuziger Cycling Academy, jak zní oficiální název projektu, vytvoří jezdcům profesionální podmínky. Zajistí jim kompletní vybavení včetně kol Scott i špičkového oblečení Silvini. Mobilitu zajišťuje Autobond Group.

Tým akademie sestaví individuální tréninkové plány. Mladí sportovci využijí i služby maséra a fyzioterapeuta. RKCA se postará také o soustředění a úhradu startovného.

kademii989898

„Chod akademie mají na starosti špičkoví odborníci okolo Petra Kubiase, který dříve také závodil. Zapojí se i manželka Míša. Já se věnuju hlavně závodění, ale vybraných aktivit se zúčastním taky,” prozradil Roman.

    11 talentů RKCA

    ● Adam Hofmeister - junior

    ● David Vitner - junior

    ● Karel Macán - kadet

    ● Marek Liška - kadet

    ● Martin Volf - kadet

    ● Nikol Soustružníková - kadetka

    ● Jakub Staněk - žák

    ● Jaromír Kohout - žák

    ● Maxmilián Kerl - žák

    ● Markéta Macánová - žákyně

    ● Sára Peterková - žákyně

„Sportovci budou v neustálém kontaktu s trenérem Tomášem Holubem. Celkové směřování a rozvoj jezdců řeší sportovní ředitel Václav Novák. Nejde jen o závodění a trénink, ale také o zdravý životní styl nebo stravování a studium. Hodně nám pomáhají partneři a sponzoři, bez kterých bychom projekt nemohli realizovat,” popsal generální manažer akademie Petr Kubias.

Informace o akademii: Facebook, Instagram.

Jedním z mediálních partnerů akademie je i Supercycling.cz.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.