SuperCycling.cz

Jirka Ježek se loučil skvělým 6. místem na MS!

2. 9. 2017, 08:40

Nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek, který absolvuje poslední rok své bohaté kariéry, se fantasticky rozloučil s časovkou na mistrovství světa. V jihoafrickém Pietermaritzburgu obsadil v kategorii C4 výborné 6. místo.

jezour11

„Nemůžu tomu uvěřit! Je to nádherný výsledek! Loni v Riu jsem byl v časovce devátý, o to víc je tohle šesté místo v absolutní světové konkurenci pro mě krásným rozloučením s disciplínou, která mi přinesla tolik úspěchů. Samozřejmě, že je to loučení trochu emotivní - zvlášť, když dnes slavím své druhé narozeniny,“ řekl Jirka.

Druhé narozeniny proto, že včera to bylo přesně tři roky od jeho těžkého pádu v silničním závodě na MS v americkém Greenville, po němž ležel řadu dní v nemocnici, a čekala ho moc těžká cesta k návratu. „Chci poděkovat všem, kteří mi k tomuhle úžasnému výsledku pomohli. Díky vám vím, že mělo smysl se vrátit,“ dodal Ježek.

Jak si vedli další čeští reprezentanti? Ivo Koblasa byl v časovce kategorie C2 sedmý, handbiker Patrik Jahoda v kategorii H1 pátý. „První kolo bylo vyloženě dobré, cítil jsem i rezervu do druhého kola, kde jsem chtěl ještě vystupňovat tempo. Bohužel, ve druhém kole přišla lehká krize a místo stupňování tempa jsem měl co dělat, abych držel aspoň přijatelné tempo. Z výsledku jsem lehce zklamaný,“ řekl Jahoda.

V závodech tricyklistů obsadil v kategorii T1 Petr Berger 4. příčku, o místo za ním skončil Jiří Hindr

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.