SuperCycling.cz

Jahoda vyhrál v Ostende, Ježek je zase zpátky

23. 5. 2016, 10:41

Ve výborné formě se představili čeští handicapovaní cyklisté na Světovém poháru v belgickém Ostende. Nejúspěšnějším byl handbiker Patrik Jahoda, který vyhrál silniční závod a ještě přidal stříbro z časovky.

Patrik Jahoda

Patrik Jahoda

„Kvůli nemoci jsem nemohl odjet na první závod Světového poháru do Pietermaritzburgu, což mě mrzelo. Do Ostende jsem se těšil, protože zdejší trať mi svým rovinatým profilem velmi sedí. V podstatě jsem se držel taktiky, kterou jsem si předem navrhl, tzn. držet se na špici, jet chytře v těžkých větrných podmínkách a v posledním úseku proti větru zhruba 2 kilometry před cílem zaútočit a náskok udržet až do cíle. Vyšlo to dokonale,“ řekl Patrik.

jahost 2

Kromě stříbrného Jahody se v časovkách dařilo i dalším závodníkům. Tereza Diepoldová obsadila v náročném závodě kategorie žen C2 čtvrté místo. V nabité konkurenci se skvěle prosadil Jiří Ježek, který v kategorii C4 skončil pátý. Stejnou příčku vybojoval Ivo Koblasa (C2) a Kateřina Antošová (H3). V kategorii tricyklů se nejlépe dařilo Jiřímu Hindrovi v T1, kde obsadil třetí příčku.

Nejlepší výsledek od úrazu

Silniční závody byly neméně dramatické. Jiří Ježek bral nakonec po výborném výkonu čtvrté místo v závodě kategorií C4-5.

jezour osten

„Zatím moje nejlepší umístění od úrazu. Strašně těžký den, musel jsem si to odmakat sám. Ale viděl jsem, že konečně zase můžu bojovat o stupně vítězů. Nakonec mi to uteklo až v úplném závěru, ale po chvilce zklamání mi zůstala obrovská radost a skvělý pocit, že to opravdu možná půjde,“ řekl Jirka.

Pátý skončil Ivo Koblasa (C1-3), Tereza Diepoldová byla mezi ženami čtvrtá.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.