SuperCycling.cz

Holub ovládl další díl Giant ligy

21. 7. 2016, 13:26

Desátý díl Giant ligy vyhrál v Plzni Tomáš Holub ze Sparty Praha před Tomášem Okrouhlickým (LAWI Author Team) a Martinem Boubalem (CK Příbram Fany Gastro).

gianttt1222

Grand Prix ve sportovním areálu SK Rapid Plzeň vyšperkovali svou účastí paralympionici Jiří Ježek (Dukla Praha) a Jiří Bouška (LAWI Author Team), kterému závod opravdu sedl a vybojoval skvělé 5. místo. Hned za ním skončil biker Jan Vastl (Bianchi Countervail).

Závod se jel opačným směrem, a tak se dařilo pelotonu držet ostré tempo od startu do cíle. Nebyla vlastně žádná šance na únik a odskočit od pelotonu se tak dařilo jednotlivcům, nebo trojicím maximálně na dvě kola.

Aktivně vstoupil do závodu právě Tomáš Holub (AC Sparta Praha), který díky rychle za sebou nasbíraným bodům si už jen ke konci kontroloval pozici. „Měli jsme tu početní převahu, takže výhra byla povinností. Jelo se mi opravdu dobře,“ řekl Holub.

Největší bitva se pak odehrála o třetí místo průběžného hodnocení, kde se bodově srovnali Boubal, Nesveda a Vastl. Vastla díky taktice týmu Sparty ještě bodově dotáhl a předstihl Bouška a o třetí místo se pak porvali v posledním spurtu Nesveda s Boubalem.

spurtujemeeee

 

Oba dva najížděli do závěrečného okruhu se shodným počtem bodů. V samotném závěru dokázal hodit kolo do pásky právě Boubal a rozhodl tak o třetím místu celkového hodnocení.

Obrovská bitva se opět sehrála o puntíkovaný dres v soutěži aktivity, kde se bodově přetahovali o puntíky Denis Rugovac (AC Sparta Praha) a Jan Rajchart (Česká Spořitelna - Accolade). Nakonec se radoval Rajchart, jenž v červenci nasbíral nejvíce bodů a po dubnové výhře si připsal i červencový skalp.

Kategorii juniorů ovládl Jan Novák (ČEZ Cyklo team Tábor). Kategorii Masters ovládl Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha) a ženám kralovala Božena Kučerová (Velosport Domažlice).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.